Nors griežtesnė kvapų norma įsigalios tik 2024 metais, tarptautinė įmonė, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, nusprendė nelaukti šio laikotarpio ir jau pastatė 70 metrų kaminą.
„Sprendimą dėl šios aplinkosauginės investicijos priėmėme, nes rūpinamės savo verslo tvarumu, nuolat įgyvendiname aplinkosaugos gerinimo projektus. Šis buvo mūsų svarbus užsibrėžtas tikslas, kurį džiaugiamės sėkmingai įgyvendinę. Siekiame, kad gyventojai jaustųsi patogiai bei komfortiškai savo mieste“, – apie investiciją pasakoja „IKEA Industry Lietuva“ generalinė direktorė Inga Urbonavičiūtė. Įmonės direktorės teigimu, projekto vertė yra apie 1 milijoną eurų.
Dar labiau sumažinta kvapų koncentracija
WESP įrenginys skirtas džiovinimo procese susidarančių emisijų valymui. Kaip teigia įmonės vadovė, šiam procesui buvo ilgai ieškoma sprendimo džiovinimo proceso poveikiui mažinti ir buvo nuspręsta tai atlikti dviem etapais.
„Pirmuoju etapu įdiegti filtracijos ir floatacijos įrenginiai, kurie padėjo sumažinti kvapo koncentraciją. Antruoju etapu siekėme užtikrinti, kad kvapų sklaida būtų kuo efektyvesnė“, – procesą komentuoja generalinė direktorė.
WESP kamino statybos darbus buvo planuota pabaigti 2021 metų pradžioje, tačiau dėl pasaulinės pandemijos terminas buvo kiek pratęstas. Šią vasarą naujasis kaminas buvo sėkmingai pradėtas eksploatuoti.
Svarbi tvarumo vizija
Tai nėra pirmasis ir vienintelis įmonės aplinkosauginis projektas. Anksčiau taip pat buvo imtasi aplinkosaugos gerinimo priemonių – rekonstruojamas, nuolat atnaujinamas biofiltras, statomos triukšmo mažinimo priemonės.
„Mūsų tvarumo vizija yra naudoti perdirbamas medžiagas, gaminti išmanesnius gaminius, tačiau sunaudoti mažiau žaliavų. Siekiame išlaikyti ir padidinti gaminių kokybę, perdirbti atliekas, pakartotinai naudoti vandenį. Taip pat esame įsikūrę mieste, todėl mums svarbu būti geru kaimynu. Taigi įmonės aplinkosauginės investicijos prie šių tikslų sėkmingai veda“, – teigia „IKEA Industry Lietuva“ generalinė direktorė.