Anot „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovo Valdo Lopetos, pirmieji ruoniukų projekto rezultatai rodo, kad šalies gyventojams išties rūpi socialiniai ir aplinkosauginiai iššūkiai, žmonės yra pasiryžę prisidėti prie atitinkamų problemų sprendimo.
„Šis projektas skatina susimąstyti apie kiekvieno iš mūsų įnešamą indėlį į šalies bioįvairovės ir skirtingų ekosistemų puoselėjimą. Džiaugiamės, kad suteikę progą nesudėtingu būdu prisidėti prie ruoniukų gerovės užtikrinimo susilaukėme milžiniško šalies gyventojų atsako, o paremti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą pasiryžo tūkstančiai „Lidl“ pirkėjų. Tikimės, kad ši parama prisidės prie pozityvių permainų – pagerins jų laikymo sąlygas, leis atnaujinti reikiamą įrangą ir dar daugiau“, – sako V. Lopeta.
Per pirmuosius tris projekto mėnesius prekybos tinklas surinko 14 528 eurus, kuriuos perduos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui.
Pasak Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjos Ninos Puteikienės, „Lidl Lietuva“ inicijuotas projektas „Duok ruoniukui penkis“ yra itin svarbus ne tik dėl ruoniukams teikiamos finansinės paramos, bet ir dėl reikšmingos visuomenei transliuojamos žinutės.
„Galima sakyti, kad dar niekada Baltijos jūros žinduoliams padėti nebuvo susibūręs toks didelis žmonių skaičius. „Lidl“ demonstruoja atsakingo verslo, kuris prisideda prie realių problemų sprendimo, pavyzdį. Džiaugiamės, jog šis projektas padeda skleisti svarbią žinią ne tik apie ruoniukus ar kitus Baltijos jūroje gyvenančius gyvūnus, bet ir augina žmonių savimonę, ragina pagalvoti apie kasdienę mūsų veiklą, kenkiančią aplinkai“, – teigia N. Puteikienė.
Lėšas panaudos tyrimams, įrangai ir aprangai
Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjos teigimu, „Lidl“ surinktos lėšos bus panaudotos medicininiams gyvūnų tyrimams, specialios įrangos bei aprangos įsigijimui.
„Norint suteikti ruoniukams būtiną medicininę pagalbą, nuolatos tenka atlikti įvairias operacijas, valyti susidariusius pūlinius, tam reikalinga vis modernesnė įranga. Suprantama, kad jūros sužaloti gyvūnai yra baikštūs, ginasi kandžiodamiesi, todėl mūsų darbuotojams reikia specialių pirštinių, kurių neįveiktų ruoniukų dantys, nes jų įkandimai yra labai pavojingi“, – pasakoja pašnekovė.
Centro statybos artėja prie pabaigos
Pasak N. Puteikienės, Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras bus atidarytas dar kitų metų pavasarį. Šiandien jau yra atlikta maždaug du trečdaliai darbų – baigiami betonuoti lauko baseinai, uždengtas pagrindinio pastato stogas, sudėti langai ir kt.
„Esame jau visai prie pat tikslo – pastatyti centrą, kuriame į krantą išmestiems ir sužalotiems ruoniukams būtų galima užtikrinti reikiamas sąlygas, sparčiau vykdyti jų reabilitaciją. Naujajame centre bus įrengti net šeši vidiniai baseinai ir keturi mažieji lauko baseinai, specialus baseinas jūrų paukščiams ir didysis, net 280 kubinių metrų talpos baseinas. Taip pat čia atsiras ne tik gyvūnų apžiūrų kabinetas ar operacinė, bet ir interaktyvi edukacinė klasė, kurioje bus pristatytos Baltijos jūrų ruoniams kylančios grėsmės, Lietuvos jūrų muziejaus indėlis juos gelbstint“, – teigia specialistė.
Maišeliai su ruoniuku – aplinkai draugiškas pasirinkimas
Prekybos tinklas primena, kad projektas „Duok ruoniukui penkis“ – „Lidl“ vykdomos plastiko mažinimo strategijos dalis. Dar 2019 m. „Lidl Lietuva“ pristatė projektą „Banginio dydžio dėkui“ – jo metu prekybos tinklas atsisakė vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, taip siekiant pirkėjus paskatinti rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas.
Daugkartinio naudojimo maišeliai su ant jų pavaizduotu ruoniuku yra pagaminti naudojant 50 proc. perdirbtų medžiagų, jų kaina siekia 0,30 euro centų, iš kurių, 0,05 euro cento yra skiriama Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui. Specialius projekto maišelius galima įsigyti visose 59-iose „Lidl“ tinklo parduotuvėse visoje šalyje.