Verslininkai kontrolinį „BankingLab“ grupės akcijų paketą įsigijo dar 2018 metais– iki šiol akcijos buvo valdomos per jų kontroliuojamus juridinius asmenis: UAB „Obolis“, „Pro Rata Stiching“ bei „BankingLab Foundation“.

Įgyvendinus struktūrinius pokyčius, jie taip pat tapo ir tiesioginiais UAB „BankingLab Processing“ akcininkais.

Po šių pasikeitimų Lichtenšteine įsteigto fondo „BankingLab Foundation“, kurio naudos gavėjais nuo pat įsteigimo yra anksčiau paminėti verslininkai, nebeliko „BankingLab“ grupės akcininkų struktūroje.

Didesnis skaidrumas ir lankstumas

Sprendimas supaprastinti akcininkų struktūrą buvo priimtas siekiant didesnio skaidrumo, aiškesnės nuosavybės struktūros bei didesnio lankstumo investuojant į „BankingLab“ grupės vystymą.

„Fondas kaip turto valdymo forma tuo metu atrodė racionalus sprendimas. Tačiau 2022 m. pabaigoje pradėjus aktyviau įsitraukti į „BankingLab“ veiklą, supratome, kad holdinginė struktūra geriau atitinka mūsų dabartinius poreikius bei leidžia lanksčiau plėtoti verslą“, – teigia Vytautas Karalevičius, „BankingLab“ grupės vadovas ir vienas iš akcininkų.

Persitvarkymo etapo pabaiga

Akcininkų struktūros pokyčiai žymi ir dviejų metų trukusio grupės persitvarkymo etapo pabaigą. Šio etapo metu daug dėmesio skirta sistemų stabilumo, saugumo ir operacijų apdorojimo pajėgumų didinimui.

Be struktūrinių pokyčių, sustiprinta komanda visais organizacijos lygmenimis, 2023 m. vasarą paskirti ir nauji aukščiausio lygio vadovai. Šie veiksmai davė apčiuopiamų rezultatų – vien 2024 m. „BankingLab“ apdorotų mokėjimų vertė išaugo 51,8 %, nuo 37,4 mlrd. iki 56,8 mlrd. eurų. Taip pat šiemet grupė buvo pakviesta dalyvauti „Mastercard Lighthouse“ akseleratoriuje.

Naujos paslaugos ir tikslinės rinkos

„BankingLab“ plečia paslaugų spektrą – dabar jos prieinamos ne tik klientams, naudojantiems grupės bankinę sistemą, bet ir kitoms finansų bei susijusių sektorių įmonėms.

Be jau siūlomų integracijų su „Visa“ ir „Mastercard“ tinklais bei KYC (kliento pažinimo) platformos, pristatomos naujos paslaugos – mokėjimų orkestravimas bei jungtys su tarptautinėmis mokėjimų platformomis, tokiomis kaip „Visa Business to Business“, „Mastercard Cross-Border“, „CurrencyCloud“ ir kt., leidžiančiomis pasiekti kelis kanalus per vieną integraciją.

Ankstyvąjį „BankingLab“ augimą stipriai paskatino Lietuvos, kaip FinTech centro, plėtra. Šiuo metu įmonė aktyviai plečia veiklą Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje ir kitose rinkose, kuriose yra (ar kuriamos) stiprios finansinių įstaigų ekosistemos.

Sinergija su kitomis „Bankera“ grupės įmonėmis

Glaudesnis bendradarbiavimas su „Bankera“ leidžia siūlyti ir pažangius bankininkystės kaip paslaugos (angl. Banking-as-a-Service) produktus, įskaitant mokėjimo kortelių leidybą naudojantis „Bankera“ turimomis „Visa“ ar „Mastercard“ licencijomis, integruotas finansines paslaugas (angl. embedded finance) ar galimybę dar tik startuojantiems klientams pradėti savo veiklą naudojantis operatoriaus modeliu net ir neturint savo finansų įstaigos licencijos. Praplėtus turimų bankinių ir finansų įstaigų licencijų portfelį „Bankera“ pasiūlys ir papildomus korespondentinių santykių kanalus „BankingLab“ klientams.

Visoje „Bankera“ grupėje, kurią sudaro ne tik finansines technologijas kuriančios, bet ir licencijuotas finansines paslaugas siūlančios įstaigos, dirba daugiau nei 300 specialistų.

Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės