Karantino metu gelbsti augintiniai
Tarptautinės „Mars“ korporacijos atlikta analizė rodo, kad milijardai žmonių visame pasaulyje, dėl pandemijos likę namuose, daugiau dėmesio skiria savo keturkojams augintiniams. Pastebėta, jog gyvūnai padeda palaikyti gerą nuotaiką slogaus karantino metu. Tai lėmė kai kuriose rinkose išaugusį poreikį globoti augintinius – prognozuojama, kad tai gali tapti ilgalaike tendencija.
„Pandemijos nulemti saviizoliacijos, socialinės distancijos reikalavimai daugelyje rinkų paskatino žmones skirti daugiau dėmesio ištikimiausiems palydovams – keturkojams augintiniams. Vis tik svarbu prisiminti ir beglobius gyvūnus, kuriems trūksta ir dėmesio, ir vietų juos priglausti ir, svarbiausia, maisto, todėl ir pandemijos metu neatsisakėme planų padėti ir drauge su partneriais kviečiame dalintis gerumu“, – pažymi „Mars” Korporacijos reikalų direktorė Baltijos ir Balkanų šalims Skaistė Sruogaitė
Ir menkiausia parama – laukiama
„Praėję metai parodė, kad susivieniję žmonės gali padėti tūkstančiams beglobių gyvūnų. 2019-aisiais per vieną akcijos mėnesį buvo surinkta daugiau nei 4 tonos šunų ir kačių ėdalo. Tikime, jog šiemet, nepaisant nerimo bei netikrumo dėl plintančio viruso, pirkėjai bus tokie ir dar aktyvesni – atvykę į parduotuvę saugiam gausesniam apsipirkimui, neliks abejingi ir paramos beglobiams surinksime dar daugiau“, – sako „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė.
Vienos iš gyvūnų prieglaudų, kurioms atiteks akcijos metu paaukotas maistas, steigėja ir vadovė Galina Kučinskienė teigia, jog net ir menkiausia žmonių parama – didžiulė pagalba šalies prieglaudoms.
„Kai reikia gelbėti gyvūnus ir jiems padėti – daugelis žmonių nelieka abejingi ir ištiesia pagalbos ranką. Kiekvieną dieną sulaukiame iškvietimų, tad gyvūnų mūsų prieglaudoje labai daug. Deja, turime ribotą vietų skaičių, tačiau stengiamės, kaip tik galime, padėti visiems. Vieni gyvūnai pas mus patenka sunkios būklės ir yra gydomi, o kiti jau yra pasiruošę vykti pas mylinčius šeimininkus. Tik geros valios žmonių ir atsidavusių savanorių dėka galime išlaikyti savo prieglaudą. Šiuo metu mums ypač reikalingas maistas, kadangi kiekvienas gyvūnas valgo pagal poreikį: vieniems tinka standartinis ėdalas, kitiems reikalingas specializuotas. Gyvūnų maisto atsargos kiekvieną dieną senka, o jo mums reikia labai daug“, – pasakoja gyvūnų prieglaudos „Būk mano draugas“ vadovė G. Kučinskienė.
Daugėja ir aukojančių, ir beglobių gyvūnų
Kauno gyvūnų prieglaudos „Lesė“ vadovė Eglė Baležentienė teigia, jog aukojimo suintensyvėjimas buvo jaučiamas Lietuvoje prasidėjus nelegalių veislynų gyvūnų konfiskavimui: „Nors aukojama daugiau, gyvūnų, kuriais reikia pasirūpinti, taip pat žymiai padaugėjo. Šiuo metu trūkstame šlapio maisto, vadinamų konservų. Mūsų prieglauda specializuojasi senų gyvūnų globoje, o senjorai sauso maisto valgo žymiai mažiau. Taip pat dažnai lieka pamirštos ir katės, kurioms maisto aukojama mažiau nei šunims.“
Šiuo metu Kauno „Lesės“ prieglaudoje gyvena apie 130 gyvūnų, kurių dalis – ir laukiniai. Eglė pasakoja, jog nemažai žmonių klaidingai mano, kad prieglaudas remia valstybė, o žmonių aukos joms nereikalingos. „Iš tiesų mūsų visas gyvenimas susideda iš žmonių aukų. Kadangi šiuo metu į prieglaudą atvažiuoti fiziškai sudėtinga, skatiname žmones aukoti prekybos centruose. Karantino metu tai kone vienintelė vieta, kur žmonės išeina iš namų“, – sako E. Baležentienė.
Akcijos „Gera daryti gera“ aukojimo dėžės įrengtos 35 „Rimi“ parduotuvėse visoje Lietuvoje.
Pirkėjai kviečiami jose palikti nupirktą maistą gyvūnams. Akcijos metu surinktas gyvūnų maistas bus išdalintas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Ukmergės, Kėdainių, Utenos ir Panevėžio gyvūnų prieglaudoms.