TTLA vadovas Povilas Drižas tikisi, kad narystė IRU, didžiausioje pasaulyje kelių transporto asociacijoje, leis išnaudoti bendradarbiavimo galimybes mobilumo ir logistikos srityje, sprendžiant praktinius bei reguliacinius klausimus, globalius iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

„Tarptautinės prekybos ir tranzito lengvinimas, sąžiningos konkurencijos užtikrinimas, sprendimų paieška dėl vairuotojų trūkumo, maršrutų ir logistikos optimizavimas, verslo procesų skaitmeninimas, inovacijų diegimas, perėjimas prie žaliojo susisiekimo – tai yra esminiai iššūkiai, į kurių sprendimus orientuojasi kelių transporto sektorius“, – pažymi P. Drižas.

Jis priduria – siekiant užtikrinti efektyvų ir tvarų sektoriaus vystymąsi, būtinas verslo, sprendimų priėmėjų ir kitų suinteresuotųjų šalių įsitraukimas bendrai ieškant subalansuotų sprendimų. „Iš savo pusės ketiname aktyviai įsitraukti į IRU veiklą: dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, teikti ekspertų nuomones ir pasiūlymus dėl įvairių ES teisės aktų ir politikos iniciatyvų“, – sako P. Drižas.

„Sveikinu Aljansą ir visus jo narius. Tai svarbus žingsnis stiprinant Lietuvos verslo balsą tarptautinėje erdvėje. Ši narystė suteiks platesnes galimybes geriau koordinuoti valstybės ir verslo veiksmus, atstovauti šalies vežėjų interesams“, - sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

IRU generalinis sekretorius Umberto de Pretto pasidžiaugė priėmus TTLA į IRU šeimą. „Kartu galime toliau skatinti krovininį kelių transportą kaip pagrindinį ekonomikos augimo, gerovės ir prekybos variklį, užtikrindami, kad jis būtų naudingas ir įmonėms, ir bendruomenėms. Pasaulinei IRU šeimai bus labai naudinga TTLA patirtis tarptautinio krovinių vežimo keliais srityje“, – pranešime pažymėjo U. Pretto.

IRU skatina dialogą tarp įvairių suinteresuotųjų šalių, įskaitant vyriausybes, verslo atstovus ir darbuotojų organizacijas. Ji dalyvauja socialiniame dialoge, siekdama užtikrinti, kad sektoriaus interesai būtų tinkamai atstovaujami ir kad būtų pasiektas bendras sutarimas dėl svarbių klausimų.

Pavyzdžiui, IRU yra Europos darbo institucijos (ELA) suinteresuotųjų šalių grupės narė, kur ji atstovauja kelių transporto sektoriaus darbdaviams. IRU taip pat aktyviai dalyvauja teisėkūros procesuose, kurie turi įtakos kelių transporto sektoriui. Pavyzdžiui, bendradarbiauja su Europos Komisija ir kitomis institucijomis, siekdama užtikrinti, kad sektoriaus balsas būtų išgirstas ir atsižvelgta į jo poreikius.

Apie IRU

IRU įkurta 1948 m. Ženevoje siekiant skatinti prekybą tarptautiniu kelių transportu ir paspartinti Europos atstatymą pokario laikotarpiu. Dabar organizacija vienija pasaulinę transporto bei logistikos verslo bendruomenę, atstovauja per 3,5 mln. įmonių, teikiančių keleivių bei krovinių vežimo paslaugas daugiau nei 100 šalių.

Apie TTLA

TTLA vienija didžiausias šalyje tarptautinio transporto ir logistikos įmones, kurių bendra apyvarta siekia per 9 mlrd. eurų, arba daugiau kaip 80 proc. viso šalies krovininio kelių transporto apyvartos. Asociacijos narės vykdo tarptautinių krovinių operacijas Europoje, Azijoje bei kituose pasaulio regionuose visomis transporto rūšimis, apimančiomis kelių, aviacijos, vandens ir geležinkelių transportą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją