Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją
2012.02.27 11:43
Japonų diplomatė M.Akashi savo tautiečiams siūlo apsilankyti Druskininkų SPA
Martynas Lapinskas, Svajūnas Ablingis DELFI TV
67
Kadenciją baigusi nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė Lietuvoje Miyoko Akashi mūsų šalyje praleistą laiką prisimins su didžiuliu malonumu. Čia lieka ne tik geri atsiminimai, bet ir draugai, kuriuos karjerą baigusi diplomatė norės aplankyti ir turės progą vėl sugrįšti į Lietuvą. Prieš išvykdama į Tekančios saulės šalį ambasadorė Delfi.TV davė išskirtinį interviu, kuriame papasakojo apie šalių bendradarbiavimą, kultūros panašumus ir skirtumus bei dalykus, kurių mes paprasčiausiai nepastebime.
„Vos atvykusi į Lietuvą nustebau, koks yra didžiulis lietuvių susidomėjimas Japonijos kultūra. Tačiau apie pačią Japoniją žinių trūksta. Stengiausi per savo kadenciją būti kiek įmanoma pastebima, reprezentuoti savo šalį ir jos kultūrą“ – sakė trejus metus ir septynis mėnesius Lietuvoje praleidusi ambasadorė.
M. Akashi tikinimu, turistai iš Japonijos visada apsilanko Kaune pagerbdami diplomato Čhiunės Sugiharos, kuris per Antrąjį pasaulinį karą nuo nacių persekiojimo padėjo išsigelbėti tūkstančiams žydų, atminimą.
„Mažai japonų žino, kur yra Lietuva. Galbūt daugelis prisimena ją kaip vieną iš laisvų Baltijos šalių. Aišku, jie daugiausiai žino apie diplomatą Chiunę Sugiharą, todėl vizitas į Kauną, ne tik Vilnių, yra būtinas. Turistai iš Japonijos per trumpą laiką aplanko nemažai šalių. Jiems neužtenka kelionės laiko ilgiau pasilikti vienoje valstybėje. Aš pasiūlyčiau jiems apsilankyti Druskininkuose, nes japonai yra išprotėję dėl SPA“, - pasakojo M. Akashi.
Paklausta, ar strateginio investuotojo bendrovės „Hitachi“ atėjimas paskatintų ir kitas Japonijos kompanijas investuoti Lietuvoje, diplomatė teigė, jog sėkminga derybų su Lietuvos vyriausybe pabaiga suteiktų daugiau pasitikėjimo japonų verslininkams.
„Japonijos verslininkai yra labai atsargūs. Jie mėgsta viską pasverti. Jei jau nusprendžia žengti į tam tikrą rinką, tai turi būti sėkmingas pasirinkimas. Visi laukia kaip pasibaigs „Hitachi“ žygis ir jei derybos bus sėkmingos, atsiras daugiau verslininkų, kurie panorės investuoti Lietuvoje ir šiame regione. Manau, kad japonams patiks čia dirbti ir gyventi“, - optimistiškai nusiteikusi buvusi ambasadorė.