Jau sulaukiama skundų dėl kaimynų, pradėjusių rūkyti patalpų viduje
(63)Nuo šių metų sausio 1 dienos, įsigaliojus įstatymui, draudžiančiam rūkyti daugiabučių balkonuose, jei bent vienas kaimynas tam prieštarauja, gyventojai turi ieškoti kitų rūkymo vietų.
Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės atstovas sako, kad tokie draudimai vargu ar duos naudos. Praėjo vos keletas dienų po to, kai pirmuosiuose daugiabučiuose draudžiama rūkyti, o jau pastebima, kad sistema neveikia. Ne visi gyventojai informuoti, o kontrolės klausimai kelia daug abejonių.
O štai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistas sako, kad jie šį draudimą palaiko, mat rūkymas balkonuose tikrai nepageidaujamas ne tik dėl nemalonių kvapų, bet kelia grėsmę tiek rūkantiems, tiek jų kaimynams.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais 40 proc. žmonių žūčių gaisre priežastimi buvo neatsargus rūkymas. Dėl šios priežasties kilo 93 gaisrai, o tai sudaro 15 proc. gaisrų, kilusių daugiabučiuose. Šiais metais neatsargus rūkymas jau nusinešė 3 žmonių gyvybes, o iš jų daugiabučiuose – vieno. Uždraudus rūkyti balkonuose, atsiranda grėsmė, jog gyventojai ims rūkyti vidaus patalpose, o tai situciją gali ir pabloginti.
Tiesa, apie tai kol kas galima tik spėlioti, tačiau Vilniaus miesto savivaldybės atstovas tikina, kad jau spėjo sulaukti skundų dėl kaimynų, pradėjusių rūkyti patalpų viduje.
Svarstantiems, ar rūkymas patalpų viduje yra gera išeitis, nekilnojamo turto ekspertai sako, kad derėtų gerai apsvarstyti, ar tai – tinkama alternatyva, ypač, jei planuojate savo būstą parduoti ar nuomoti. Be to, ilgalaikis rūkymas patalpų viduje – tiesioginis kelias į priešlaikinį remontą, mat cigarečių skleidžiami dūmai keičia sienų ir lubų spalvą, o kvapas įsigeria ne tik į baldus.
Didesnė bėda, visgi, įžvelgiama senos statybos daugiabučiuose, kuriuose įrengtos natūralios vėdinimo sistemos. Dėl to ne tik patiriama žala buto savininkui, bet cigarečių kvapas per bendrą vėdinimo šachtą patenka į kaimynų patalpas ir gali kelti jų pasipiktinimą.
Tad prieš rinkdamiesi rūkyti patalpų viduje – pagalvokite ir apie tai, ar nepakenksite savo būstui. O savivaldybės atstovas ragina žmones, visų pirma, tartis tarpusavyje ir ieškoti kompromisų, kad tokie draudimai būtų tik kraštutinė priemonė, o ne pagrindinis sprendimo būdas, kuris lūkesčių gali ir neišpildyti ir ilgainiui atnešti tik papildomų bėdų.