Laiškas, kurį pasirašė Friedrichas Trumpas, buvo aptiktas tvarkant bylas Vokietijos Reino krašto-Pfalco žemės archyve. JAV prezidentu išrinktojo D. Trumpo senelis iš Vokietijos išvažiavo 1885 metais, kai jam buvo vos šešiolika.
F. Trumpas iš Jungtinių Valstijų į gimtinę sugrįžo 1902 metais. Tėvynėje jis sutiko savo būsimąją žmoną Elisabeth, ją vedė ir jauna šeima kartu pakėlė sparnus į Niujorką.
„Šie dokumentai byloja apie įvykius, prasidėjusius dar XX amžiaus pradžioje, kai emigrantas, vardu Friedrichas Trumpas iš nedidelio Pfalco Kalstado miesto, išvyko į Jungtines Valstijas. Praėjus maždaug dvidešimčiai metų, jis nusprendė norintis grįžti. Norėjo vėl tapti visateisiu Vokietijos piliečiu, todėl kreipėsi į Bavarijos pareigūnus, kurie galiausiai jo prašymą atmetė. Jis buvo priverstas ne savo noru grįžti į Jungtines Valstijas“, - pasakojo Reino krašto-Pfalco archyvo valstybinių dokumentų skyriaus vadovas Franzas Maieris.
Vėliau paaiškėjo, kad Friedrichas, prieš išvykdamas iš Vokietijos, tinkamai neišsiregistravo, negavo reikiamo leidimo, todėl ir negalėjo grįžti į Bavariją kaip visateisis pilietis (tuo metu Bavarija buvo karalystė).
Greta laiško archyve rastas ir pareigūnų atsakymo dokumentas, kuriame teigiama, kad „apsigyvenimas Bavarijoje negalimas“.
Šis lemtingas „ne“ galėjo būti viena iš priežasčių, kodėl Trumpų šeimos istorija susiklostė būtent taip, ir D. Trumpas galiausiai buvo išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu.