Kim Jong Unas atvyko į Hanojų susitikti su Trumpu
Kim Jong Unas atvyko į Hanojų susitikti su D. Trumpu
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį atvyko į Hanojų, kur jį pasitiko entuziastinga minia ir daugybė saugumo darbuotojų.
Vietnamo sostinėje Kim Jong Unas antrąkart susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, pasauliui laukiant apčiuopiamos pažangos dėl Pchenjano branduolinės programos.
Paprastai apsnūdusi Vietnamo Dong Dango pasienio traukinių stotis pasipuošė laukiant Kim Jong Uno. Pastarasis, panašiai kaip kadaise jo senelis Kim Il Sungas, į Vietnamą atvažiavo po pustrečios dienos trukusios 4 tūkst. km kelionės per Kiniją šviesiai žalios spalvos traukiniu. Garbės sargybos kariškiai švariomis baltomis uniformomis pasveikino šiaurės korėjiečių delegaciją, kai patarėjų ir saugumo darbuotojų apsuptas Kim Jong Unas mojuodamas ir šypsodamasis žengė raudonuoju kilimu.
Mao Zedongo stiliaus juodą švarką dėvintis ir lydimas karių bei asmens sargybinių Kim Jong Unas buvo įsodintas į jo laukusį automobilį „Mercedes Benz“, ir netrukus jo kortežas išvyko į Hanojų. Sostinės gatvėse Šiaurės Korėjos lyderio irgi laukė didelės minios, o keliuose patruliuoja šarvuočiai. Hanojuje Šiaurės Korėjos lyderis apsistojo viešbutyje „Melia“ ir veikiausiai liks jame iki šios savaitės pabaigos.
Į Vietnamo sostinę turintis atvykti D. Trumpas pasirinko tradiciškesnį kelionės būdą – prezidentiniu lėktuvu „Air Force One“.
Abiejų nenuspėjamų lyderių santykiai neseniai dramatiškai pasikeitė – nuo svaidymosi asmeniniais įžeidimais ir grasinimais sunaikinti vienas kito šalis iki D. Trumpo pareiškimo, kad apsikeisdamas laiškais su Kim Jong Unu jį „įsimylėjo“.
Viršūnių susitikimo konkrečių detalių beveik neskelbiama, bet Baltųjų rūmų atstovai teigė, kad abu lyderiai ir jų artimi patarėjai trečiadienį ruošiasi susitikti prie pietų stalo.
Jungtinės Valstijos ne kartą reikalavo, kad Pchenjanas visiškai ir įrodomai atsikratytų savo branduolinio arsenalo.
Tuo metu Pchenjanas denuklearizaciją supranta plačiau ir siekia užsitikrinti, kad nebebūtų jam taikomos sankcijos ir būtų panaikinta JAV keliama grėsmė – įskaitant Amerikos karinį buvimą Pietų Korėjoje ar net platesniame regione.