Kriminalistika iš arti (II): kaip sudaromas įtariamojo fotorobotas?
Jei nusikaltėlio rankų pėdsakai nėra registruoti policijos duomenų bazėje, vadinasi ir jo tapatybė nežinoma. Surasti įtariamąjį ir nustatyti jo tapatybę padeda nukentėjusiųjų ar įvykio liudininkų policijai suteikta informacija, kuri apdorojama vizualinėje kompiuterinėje programoje. Programa suteikia galimybę atkurti subjektyvų įtariamojo portretą, populiariai vadinamą fotorobotą.
Iš pažiūros kriminalistai, padėdami sudaryti fotoroboto portretą, atlieka tik techninį darbą, tačiau šiuo atveju svarbu, kaip pareigūnai geba bendrauti su nukentėjusiuoju ir jam padėti prisiminti įvykio aplinkybes.
Fotorobotas kuriamas dėlionės principu. Iš atskirų veido dalių nukentėjusysis rekonstruoja nusikaltėlio portretą. Pasak kriminalistų, žmonės turi skirtingą atmintį ir kai kuriems atkurti įtariamojo veido bruožus tampa sunkiai įkandama užduotis, net ir tokiu atveju, kai ieškomą asmenį nukentėjusysis matė pakankamai ilgą laiką.
Pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės mieliau renkasi pieštuką nei kompiuterinės programos mozaiką. Plačiau apie fotoroboto programą – DELFI.TV vaizdo reportaže.