„Valstybė parodo savo tvirtumą, nepasiųsdama tokių žmonių į laisvės atėmimo vietą“, – skelbdamas nuosprendį pabrėžė baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teisėjas Algimantas Valantinas.

Švelnesnę nei numatyta įstatyme bausmę S. Ramanauskui skyręs teisėjas teigė, kad nors baudžiamasis įstatymas už okupuotos valstybės civilių žmonių trėmimą netaiko senaties, tačiau po įvykių jau praėjo 63 metai, be to, nukentėjusiomis pripažintos šeimos buvusiam milicininkui nereiškė jokių pretenzijų. Taip pat buvo atsižvelgta ir į nuteistojo amžių bei sunkią sveikatos būklę.

Teismo nuosprendis dar negalutinis – jį bus galima skųsti apeliacine tvarka. Nors S. Ramanauskas kaltės nepripažino, tačiau greičiausiai šia teise nepasinaudos.

„Buvo saugumo įsakymas, esi karininkas ir turi vykdyti, nes kitaip pats sėdėsi, – po teismo posėdžio sakė S. Ramanauskas, ne iš karto supratęs, kokią bausmę jam skyrė teismas. – Visada gaila žmonių, kaip kitaip gali būti, aš tik po pusės metų sužinojau, už ką juos vežė: vienas turėjo 30 ha žemės, o kito brolis buvo miške“.

S. Ramanauskas apgailestavo, kad taip ilgai užtruko baudžiamasis procesas: „Gaila, kad ne anksčiau, laukė, kol 60 metų praėjo, seniai būčiau atsitupėjęs ir viskas – vis tiek mano dienos suskaičiuotos, nu kiek, dar vieną kartą apsiženysiu, ir viskas, grabas“.