Alfas live. Modernus džiovinimo būdas, išsaugantis 100 procentų vitaminų ir mikroelementų – jau pasiekiamas visiems
(29)Nors liofilizavimas mūsų šalyje populiarėja ir daugelis tikriausiai jau yra matę parduotuvių lentynose, o gal jau net ir pamėgę tokius produktus, vis dar yra žmonių, kuriems šie produktai naujiena.
Pokalbyje paprastai ir suprantamai apie liofilizavimo procesą. Kas tai? Kas vyksta su produktais liofilizavimo metu? Ir kokie produktai gali būti liofilizuojami? Gal ne tik vaisiai ir daržovės?
„Liofilizuotuose produktuose išlieka net ne 90, bet 100 procentų naudingų medžiagų. Džiovinant paprastai išlieka tik 40 procentų, o būtent šalčio – liofilizavimo būdu išlieka 100 procentų visų mikroelementų ir vitaminų. Šie produktai išlieka tokie, kokie buvo ir švieži. Skiriasi tik tuo, kad produktai tampa lengvesni, jie ilgiau nesugenda, galiojimo laikas yra ilgas. Jei nuskinsite braškę, juk viena ar dvi dienos, ji ilgiau nesilaikys – tai yra momentinis dalykas. Kaip ir avietėms, jei ant jos pateks lietaus, ji tuoj pat subliūkšta. Liofilizavimo būdu jos yra užkonservuojamos ir gali išlikti labai ilgam. Pagal veterinarinius reikalavimus lentynos galiojimo laiko negali suteikti ilgesnio nei 24 mėnesiai, bet realybėje galiojimas yra apie 18 metų. Todėl tai yra astronautų, kosmonautų maistas. Tokie produktai yra naudojami kelionėms į kosmosą“, – pasakos freskofiorito.lt įkūrėja, verslininkė Rasa Stonienė.
Taip pat žiūrovų laukia midijos namuose vos per kelias minutes ir viena tešla – trys skirtingi sausainiai: braškinis, šokoladinis, kokosinis. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.