Istorikas Vytautas Ališauskas sako, kad ne mažiau svarbu už pastatydintus mūrus yra tai, kad Gediminas padovanojo Vilniui ir nuostabų sukūrimo mitą. Pasak jo Geležinis Vilkas yra per amžius nesikeičiančios archaiškos, bet pažangai atviros Lietuvos tapatybės simbolis.
V.Ališausko nuomone, kviesdamas į Vilnių vakariečius pirklius, amatininkus, vienuolius, Gediminas galvojo ne tik apie savo dinastiją, bet ir apie valstybę.
Tačiau koks buvo jo santykis su senuoju tikėjimu ir krikščionybės Dievu? Kaip Gediminas sugebėjo tuo pačiu metu ir neutralizuoti mirtiną Vokiečių ordino grėsmę Lietuvai, ir atsiverti investicijoms iš Vakarų?
Kitoje ciklo laidoje - apie Lietuvos didijį kunigaikštį Aleksandrą, kurio dėka ir šiandien Vilnių galime vadinti karališku miestu.
Apie laidų ciklą
Nuo Parbaus, karaliaus Mindaugo pasiuntinio popiežiaus dvare XIII a. viduryje, iki Eimunto Nekrošiaus - XXI a, toje pačioje Italijoje esančios Vičencos teatro Olimpico meno vadovo - Lietuva ne tik keitėsi, atsiverdama vėjams iš Europos, bet ir pati aktyviai keitė Europos veidą.
Šiame laidų cikle atskleisime, ką žinome ir prisimename apie istorines Lietuvos asmenybes, pakeitusias ne tik mūsų šalies, bet Europos gyvenimą, suteikusias tam sunkiai apibrėžiamam europietiškumo fenomenui lietuviškų bruožų, atspalvių, kvapų.