Pirmieji laidos herojai - ūkininkė Lina ir jos šeima, kurie drąsiai gali būti darnaus šeimos ūkio pavyzdžiu. Priešingai nei daugelis ūkininkų, Lina ūkio nepaveldėjo ir drauge su vyru jį sukūrė savomis rankomis.

Pašnekovė prisimena, kad pradėjus nuo trijų hektarų žemės ir dviejų karvių pradžia buvo labai sunki. Kadangi nebuvo kitos išeities, Linos vyras savomis rankomis ūkiui pagamino plūgą, kultivatorių, o Lina kasdien melždavo karves ir parduodavo pieną.

Linos sūnus Dainiaus ilgus metus apie ūkininkavimą nė nesvajojo ir buvo profesionalus atletas, tačiau vieną dieną nusprendė mesti sportą ir pasirinko ūkininko kelią.

Antoje laidos dalyje - Zigmantas Aleksandravičius, ūkininkas, kuris kaip pats juokauja, ūkininkauja tiek, kiek save atsimena. Dar sovietmečiu vyras buvo kolūkio pirmininkas, o vėliau, norėdamas užtikrinti savo šeimos ateitį - nusprendė sukurti savo nuosavą ūkį.

Kaip tarė, taip ir padarė. Daugelį metų ūkininkavo vienas, tačiau sėkmingo ūkininkavimo pavyzdys įkvėpė ir Zigmanto vaikus, kurie šiandien drauge plėtoja ūkį. Zigmantas Aleksandravičius įsitikinęs jog jo ūkio stiprybė yra kolektyvas, kuriam ūkio vadovas skiria didžiulį dėmesį.

Kaip sako pašnekovas „kartu ir pasidarbuot ir pauliavot“ reikia, o kai komandoje yra patikimi ir darbštūs žmonės, laiko lieka ir poilsiui bei hobiams. Ūkininko aistra - kelionės. Ir vos turėdamas laisvą minutę šis skuba krautis lagamino ir keliauti pamatyti dar nematytų tolių.