Apie Ukrainos energetikos sektoriaus vystymo galimybes ir atsinaujinančios energetikos svarbą šaliai ateityje įžvalgomis dalijasi Geopolitikos ir saugumo studijų centro asocijuotas ekspertas Saulius Rimutis.
Jan Vande Putte laidoje pabrėžia, kad Rusija atakuodama Ukrainos energetikos infrastruktūrą artėja prie branduolinės energetikos objektų, tad jiems sąmoningai daromas spaudimas.
„Juk viskas gali baigtis branduoline katastrofa, kurios mastas būtų daug didesnis negu Černobylio ar Fukušimos atvejais. Taigi, grėsmė šiuo metu kyla devyniems branduoliniams reaktoriams ir kai kurie iš jų, kaip antai Rivnės branduolinė elektrinė, yra visai šalia Baltijos šalių“, - pabrėžia jis.
S. Burnie pažymi, kad atakos prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą vykdomos nuo pat 2022 metų, tačiau pastarųjų mėnesių smūgiai energetikos infrastruktūrai, anot jo, ypač sutrikdė Ukrainos kasdienį gyvenimą.
„Juk iš esmės tenka kalbėti apie elektros energijos, kuri tiekiama į mokyklas, darbovietes, gyvenamuosius namus, sutrikdymą. Didžiausią poveikį patiria pažeidžiamiausios visuomenės grupės, pavyzdžiui, senyvo amžiaus žmonės. Daroma didžiulė humanitarinė žala“, - laidoje atkreipia dėmesį jis.
„Žinoma, neramu dėl to, kad pasirenkami taikiniai didina branduolinės katastrofos grėsmę. Vien jau dėl to atakos yra ypač pavojingos. O kur dar kasdienio gyvenimo sutrikdymas, žmonių žudymas, energetikos infrastruktūros objektams daroma žala?“, - priduria jis.