Virtuali konferencija „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“
(2)Rugsėjo 27 dieną, pirmadienį, 18.30 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“.
Renginio pranešėjai: bičių selekcininkas, biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus, Lietuvos apiterapeutų asocijacijos viceprezidentas Povilas Rimkus ir bei agentūros „Pencil&Lion“ vykdantysis direktorius ir inovatyvios medaus pakuotės „Bee Loop“ kūrėjas Aurimas Kadzevičius. Renginį moderuos L. Mažylis.
„Visa ES paskutinėmis rugsėjo dienomis mini taip vadinamą „Bičių savaitę“. Europos Parlamente dirbdamas su bičių ir apdulkintojų apsaugos klausimais dalyvausiu ne tik pagrindinės programos renginiuose, bet kartu nusprendžiau suburti tikrus bitininkystės kaip ūkio, terapijos ir tvarumo sričių ekspertus. Lietuva turi gilias bitininkystės tradicijas, o galvojant apie mūsų visų ateitį svarbu aptarti ir bičių bei jų produktų terapijos įtaką sveikatai bei bičių produktų kaip tvarumo pavyzdžių iniciatyvas“, – teigia Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto Europos Parlamente narys prof. Liudas Mažylis. Kaip pastebi L. Mažylis, bičių ir bendrai apdulkintojų apsaugos klausimai šiuo metu tiek EP, tiek bendrai ES labai aktualūs ir galvojant apie pasiruošimą ateities sveikatos krizėms, ir kovoje su klimato kaita, todėl jie svarbūs kiekvienam piliečiui bei Lietuvai.
Virtualioje konferencijoje „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“ dr. Algirdas Amšiejus aptars šiandieninę Lietuvos bitininkystę, papasakos, kas sudaro Lietuvos bičių ganyklas bei kur dingo vietinės bitės, o kartu apžvelgs ir mokslinius tyrimus bitininkystės tema, taip pat bandydamas atsakyti, ar Lietuvoje gera gyventi bitėms.
Apiterapijos ekspertas Povilas Rimkus konferencijos metu supažindins su šia inovatyvia medicinos mokslo sritimi, nagrinėjančia bičių produktų ir iš jų pagamintų preparatų bei avilyje esančių lakiųjų organinių medžiagų – aerozolių – panaudojimo galimybes, siekiant palengvinti ligų sukeltus negalavimus bei pritaikyti įvairių ligų gydymui ir profilaktikai.
Lietuvoje 2020 metais priimtas „Lietuvos Respublikos papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymas“, kuriuo papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra yra integruota į bendrą Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemą, o joje poįstatyminiais aktais įtvirtinta apiterapija.
Agentūros „Pencil&Lion“ vykdantysis direktorius dalyviams pristatys unikalią ir tvarią medaus pakuotę „Bee Loop“. Tai organiška, perdirbama, atsinaujinanti, valgoma, savaime suyranti, antigrybelinė, antivirusinė, antiseptinė ir antibakterinė pakuotė iš bičių vaško. Šis unikalus projektas kviečia sugrįžti į žmogaus ir bitės ratą, kuris gyvavo šimtmečius visame pasaulyje. Jo tikslas yra grąžinti natūralų vašką bitėms, be priemaišų, kad jos galėtų daugintis.
Renginio trukmė – 1,5 val.
Konferencija „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“ yra Europos bičių ir apdulkintojų savaitės, neformaliai vadinamos „Bičių savaite“, renginių ciklo dalis.
Nuo 2012 m. ji buvo rengiama kasmet Europos Parlamente Briuselyje. 2021-aisiais renginys buvo pervadintas ES Apdulkintojų savaite, siekiant įtraukesnės bendradarbiavimo struktūros, kuri apimtų visas Europos apdulkintojų rūšis. 2021 m. ES Apdulkintojų savaitė vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 27–30 d. Pasitelkdami keturias dienas truksiančias produktyvias ir įžvalgias diskusijas apie apdulkintojų sveikatą, siekiame skleisti žinias apie naujausius mokslinius ir politinius veiksmus, skirtus esamiems iššūkiams bei potencialiems sprendimams Europos apdulkintojų apsaugai!
Konferencijos transliaciją taip pat galima stebėti per „Zoom“ platformą, kur bus galima pasirinkti ir vertimą į anglų kalbą.