Ateities karta. Ar Lietuvoje visą gyvenimą nuomotis būstą ir automobilį taps norma?
(23)Delfi skaitytojų apklausa patvirtino, kad nuosavo būsto turėjimas lietuviams labai svarbus. Taip nurodė net 70 procentų apklaustųjų. Klimato pokyčiai, zero waste kultūra, žalias kursas keičia požiūrį į turtą ir nuosavybės turėjimą. Pasaulyje populiarėja dalinimasis: būsto, automobilių, daiktų nuoma. Ar lietuviai sutiktų visą gyvenimą pragyventi nuomojamame būste, neturėdami savo automobilio? Laidoje „Ateities karta“ išvysite ne vieną tokią istoriją, tačiau netruks ir tokių, kurie sakys, kad gyvenimas be įsipareigojimų – tai ne lietuvio būdui.
Keliautojas fotografas Audrius Sutkus 2018 metais pardavė visą savo turtą ir iškeliavo po pasaulį. „Buvau ūkininku, verslininku ir atėjo laikas išsilaisvinti nuo to, ką turi. Mokėjau 15 metų paskolas, vaikai užaugo, nenorėjau prižiūrėti ūkio, rūpintis tais 3 hektarais, avimis, norėjau išvažiuoti ir kasdien važiuoti, važiuoti, važiuoti“, - kalbės laidos „Ateities karta“ studijos svečias. Jis sako, kad išsilaisvinti norėjosi nuo paskolų, ūkio administravimo, kitų įsipareigojimų. Keliaujant jis pamatė, kaip laisvai gyvena žmonės kitose šalyse.
Fotografas, verslininkas, keliautojas Marius Jovaiša taip pat mėgsta keliauti, tačiau jam patinka matyti pasaulį pro 5 žvaigždučių viešbučio langus. „Gyvename tokioje šalyje, kur turime taupyti, todėl manau, kad kiekvienas mąstantis apie ateitį turi dalį savo pajamų investuoti“, - sako Marius Jovaiša.
Turėti ar neturėti? Štai kur hamletiška dilema! Ar turėjimas visada teikia džiaugsmą? Saugumo jausmą? Gal artimiausiu metu gyvensime nieko nepirkdami ir nepridarydami naujų šiukšlių? Kokios yra pasaulinės dalinimosi ekonomikos tendencijos? Apie tai išsamiai kalbėsime laidoje „Ateities karta“ pirmadienį, 20.00 vakaro.