Bepiločio aviataksi parodomasis skrydis Vienoje
(1)Automobilių gamintojams ir toliau tobulinant automatinio vairavimo technologijas, austrų orlaivių ir erdvėlaivių gamybos įmonė kartus su parneriu Kinijoje pademonstravo, kaip pakyla skraidantis taksi. Ketvirtadienį (balandžio 4 d.) įvykęs parodomasis aviataksi skrydis – tai pirmoji tokia akcija Europoje.
Dronui kylant virš futbolo stadiono „Generali Arena“, kuriame treniruojasi Vienos klubas „Austria“, ausis užgulė 16-os besisukančių propelerių garsas.
340 kg sveriantis grakščių konstrukcijų orlaivis „EHang 216“ apsuko ratą ore ir po kelių minučių nusileido ant žemės.
Šio modelio lėktuve įrengtos vietos dviem keleiviams. Kaip sako vienas iš Kinijos dronų gamybos įmonės „EHang“ įkūrėjų Derrickas Xiongas (Siongas), po ganėtinai nuodugnių testų jau yra pasirengta masiniai tokių orlaivių gamybai.
Nusprendusi įsilieti į paslaugų tiekimo sektorių, susijusį su autonominiais orlaiviais, kuriems nereikalingi kilimo ir tūpimo takai, Kinijos bendrovė „EHang“ pernai užmezgė strateginę partnerystę su Austrijos įmone FACC. Pastaroji priklauso Kinijos grupei AVIC.
Partneriai puoselėja ambicijas papildyti pavežėjimo paslaugų tiekėjų gretas. Trumpus atstumus jie, esą, galėtų padėti įveikti pavieniams asmenims, taip pat skraidinti pramoninę įrangą ir vykdyti skubius su medicininėmis reikmėmis susijusius pristatymus.
Keleiviams skirta kabina nėra didelė. Kojoms čia palikta tiek vietos, kad aukštesniems asmenims gali būti nelengva įsitaisyti. Tokiais savo įspūdžiais su „Reuters“ pasidalijo parodomajame skrydyje dalyvavęs austrų fotografas.
FACC atstovai tikina jau gavę net kelis tūkstančius 300 tūkst. eurų kainuojančių dronų gamybos užsakymų. Didžiausia jų paklausa užfiksuota Kinijoje.
Tarp konkurentų, siekiančių jau kito dešimtmečio pradžioje pasiūlyti autonominių skrendančių automobilių, tokie gigantai kaip „Airbus AIR.PA“, „Uber IPO-UBER.N“ ir „AeroMobil“.
Kad būtų galima eksploatuoti autonomines skraidykles, reikia sukurti atitinkamą teisinę bazę, numatančią komunikacijos su lėktuvais ir sraigtasparniais būdus bei apibrėžiančią eismo taisykles.