Ekspertai sukūrė ateities biuro darbuotojo modelį
Paraudusios akys, nusilpusios kojos, venų varikozė – taip atrodo nedžiuginantis ateities biuro darbuotojo portretas. Mokslininkai jį sukūrė ištyrę trijų tūkstančių biuro darbuotojų darbo sąlygas.
Nesvarbu, kur gyvenate, piko metu metro ar kitame viešajame transporte galima išvysti lygiai tokį patį vaizdą: pavargusius, neišsimiegojusius žmones. Jie arba snaudžia arba yra paskendę savo mintyse. O išėjus iš metro vaizdas didmiesčiuose yra maždaug toks: biurų tarnautojai skuba į darbą, kad visą dieną susikūprinę sėdėtų priešais monitorių ir barškintų klaviatūra. Daugelis supranta, jog tai nėra pats sveikiausias gyvenimo būdas. Bet nedaugelis įsivaizduoja, kuo tiksliai visa tai gali baigtis.
Atsakymas į šį klausimą turi vardą – Emma. Tai ateities biuro darbuotojo modelio vardas. Mokslininkai šį modelį sukūrė remdamiesi daugiau nei trijų tūkstančių Prancūzijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos biuro darbuotojų darbo sąlygų tyrimu.
Mokslininkų nuomone, jei biuro darbuotojai nepakeis savo gyvenimo būdo ir darbo sąlygų, jau po 20 metų taps panašūs į Emmą. Tačiau ne tik jiems, remiantis šiuo tyrimu, reikia padaryti išvadas, mano W. Highamas.
Kol kas anoniminių apklausų rezultatai nedžiugina. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje daugiau nei trečdalis visų biurų darbuotojų sėdi prie stalo nuo septynių iki devynių valandų per dieną. Tačiau galbūt Emma padės jiems iš klaviatūra kalenančių genių virsti aukštai skraidančiais paukščiais.