Bandymo metu buvo stebima, kaip garsiakalbio sukeliamos vibracijos verčia stiklą vibruoti – vienintelė problema ta, kad tokia vibracija nematoma plika akimi. Pasinaudojus, kaip teigia pats N. Wadhwa ir jo komanda, judesio mikroskopu, bandymas su vyno taure atskleidė neįtikėtinų dalykų.

Vaizdo medžiaga apdorojama kompiuteriu, kuriame naudojama naujos kartos programinė įranga, sekanti net menkiausius pokyčius vaizdo įraše – pikselis po pikselio.

Rezultatas tiesiog neįtikėtinas – stebint plika akimi nepastebimus veido odos spalvos pokyčius, galima įvertinti kraujospūdį ir širdies ritmą. Ši technologija padėtų stebėti ir naujagimių kvėpavimo dažnumą.

Šis išradimas pasitarnaus ne tik medicinos srityje. Toks judesių mikroskopas būtų labai naudingas ir tikrinant tiltus bei tunelius dėl neįprastų vibracijų, kai struktūriniai pažeidimai plika akimi dar nematomi.

N. Wadhma pripažįsta, kad nemažai šiuo nauju metodu sukurtų vaizdo įrašų ir atrodo gana šiurpiai – pavyzdžiui, nėščiosios pilvas ar akies obuolio judesiai.

Kad ir kaip ten bebūtų, mokslininkai teigia, kad jų pristatoma technologija atveria langą į pasaulį, kuris iki tol buvo beveik nepažintas.