Kurdami šį robotą, mokslininkai padarė trimatį gyvos salamandros judėjimo rentgeno įrašą, kuriame stebėjo, kaip pasiskirsto 64 taškai jos skelete. Gautus duomenis jie panaudojo savo darbui.

„Mes sugebėjome įrašyti visus šiuos judesius ir duomenis apie skeleto judėjimą perkelti į kompiuterį. Tuomet sukūrėme robotą, kuris yra maksimaliai panašus į šį gyvūną. Mes pirmieji sugebėjome taip tiksliai perteikti eiseną, plaukimą ir kitus elgesio aspektus“, - sakė Šveicarijos federalinio technologijų universiteto profesorius Auke Ijspeertas.

Pasak mokslininkų, salamandra yra vienas archajiškiausių gyvūnų mūsų planetoje, nes jos gyveno dar prieš dinozaurus.

Dėl šios priežasties „Pleurobot“ yra idealus modelis tyrinėjant įvairias evoliucijos hipotezes, pavyzdžiui, kaip mūsų protėviai iš vandens persikėlė į sausumą.

Mokslininkai taip pat tikisi, kad robotas – salamandra padės suprasti, kaip stuburo smegenys gauna ir siunčia signalus smegenims.

„Tokie tyrinėjimai mums padės suprasti, kaip ateityje, stimuliuojant stuburo smegenis, grąžinti judėjimą paralyžiuotiems pacientams. Tokia informacija bus labai naudinga medicinai“, - teigė Auke Ijspeertas.
Mokslininkų teigimu, šį robotą bus galima naudoti ir paieškų bei gelbėjimo operacijoms. Šiuo metu jie kuria sumažintą roboto modelį, kuris galės judėti tiek sausuma, tiek vandeniu, taip pat funkcionuoti raižytose vietovėse.