Pirmasis įvartis į panevėžiečių vartus krito jau 3-iąją minutę, kai įspūdingu smūgiu nuo skersinio pasižymėjo Doras Peretezas – 0:1.

Panevėžiečių problemos greitai padvigubėjo, kai 10-ąją minutę po puikaus perdavimo į baudos aikštelę įvartį mušė „Maccabi“ futbolininkas Doras Turgemanas – 0:2.

70-ąją minutę „Panevėžys“ parodė dantis. Svečiai iš Izraelio kiek atsipalaidavo, o tuo puikiai pasinaudojo Sivertas Gussiasas, kuris po puikaus reido pasiuntė kamuolį į vartus – 1:2.

Pirmame UEFA Čempionų lygos atrankos etape puikiai atrodę panevėžiečiai bendru rezultatu 4:1 nugalėjo Helsinkio HJK, tačiau kitame etape nė iš tolo neprilygo Lenkijos čempionams – Stijno Vreveno auklėtinius rezultatu 1:7 per dvi rungtynes nušlavė Balstogės „Jagiellonia“.

Aukštaitijos sostinės komanda antrą kartą šiame sezone sutiks tituluočiausią valstybės ekipą. Kaip ir Helsinkio HJK, taip ir „Maccabi“ futbolininkai yra iškovoję daugiausiai trofėjų vietiniame čempionate – 25. Dėl pastarojo titulo nežymiai pasikeitė Tel Avivo klubo logotipas, kurį papuošė penkta žvaigždė – ją komandos prideda kas penktą kartą triumfavus Izraelio pirmenybėse.

Tel Avivo „Maccabi“ komanda

Praėjusiame sezone „Maccabi“ savo tikslą pasiekė išties užtikrintai. 85 taškus surinkusi Tel Avivo komanda 11 taškų pranašumu aplenkė Haifos „Maccabi“ ir 24 taškais 2023-iaisiais „Panevėžio“ sutiktą Beer Ševos „Hapoel“. Praėjusiais metais prie komandos vairo stovėjo du puikiai žinomi karjeras baigę futbolininkai – ispanas Aitoras Karanka bei airis Robbie Keane’as.

Pastarasis savo darbą Izraelio klube baigė šių metų birželį, jį pakeitė serbas Žarko Lazetičius. Tel Avivo komandos vietinis specialistas netreniruoja nuo 2012 metų. 42-ejų Ž. Lazetičius praėjusį mėnesį su savo auklėtiniais rezultatu 2:0 įveikė Petach Tikvos „Maccabi“ bei džiaugėsi iškovota Supertaure, tačiau antrame Čempionų lygos atrankos varžybų etape bendru rezultatu 1:2 turėjo pripažinti Bukarešto FCSB pranašumą.

„Maccabi“ futbolininkai du sykius žaidė Čempionų lygos grupių etape, penkis kartus Europos lygos grupių etape ir porą – Konferencijų lygoje. Praėjusiame sezone Izraelio klubas prasibrovė į pastarojo turnyro grupių etapą bei nugalėjo B grupėje, ten surinkęs 15 taškų. Šešioliktfinalyje „geltonieji“ tik po papildomo laiko nusileido Pirėjo „Olympiacos“ futbolininkams, kurie vėliau ir triumfavo praėjusio sezono Konferencijų lygoje.

Tarptautinėse varžybose „Maccabi“ ne sykį sutikdavo oponentus iš Lietuvos. 1999-aisiais bendru rezultatu 4:3 buvo įveiktas FBK „Kaunas“, po poros metų lengviau buvo peršoktas Vilniaus „Žalgirio“ barjeras – 7:0. 2019-aisiais Marijampolės „Sūduva“ abu mačus laimėjo 2:1 bei žengė toliau, visgi, kitame sezone Tel Avivo futbolininkai pasiekė revanšą bei vieno mačo serijoje Čempionų lygoje nugalėjo 3:0.

„Maccabi“ ekipos pagrindą sudaro vietiniai žaidėjai, tarp kurių labiausiai išsiskiria 37-erių kapitonas Eranas Zahavi. Puolėjas vis dar atstovauja ir savo šalies rinktinei – joje su 35 įvarčiais yra rezultatyviausias.