Virbeliškių Šeimos Medicinos Centro ginekologė Aura Bartaškienė ramina ir tikina, kad baimintis nėra ko. Šiuolaikinė minispiralė tinka ir negimdžiusioms, tačiau artimiausiu metu vaikų neketinančioms susilaukti merginoms, o pati priemonė nemažina vaisingumo – gydytojui išėmus minispiralę, iš karto galima pastoti.

Be abejonės, daugumai merginų iškyla natūralus klausimas: kas ta spiralė ir kaip ji veikia? Hormoninė minispiralė – tai T formos gimdos sistema (28 × 30 mm dydžio), kuri įdėta į gimdą, nepertraukiamai išskiria nedidelius hormono levonorgestrelio kiekius ten, kur to labiausiai reikia – gimdoje. Priemonę įdeda ginekologas įprastinės konsultacijos metu, procedūra trunka keletą minučių. „Minispiralė sukuria spermatozoidams tris barjerus: pirmiausia hormonai sutirština gimdos kaklelio kanale esantį gleivių kamštį, tuomet sutirštinamos visos gimdos ertmėje esančios gleivės ir galiausiai hormonai suplonina gleivinę, todėl kiaušinėlis tiesiog negali implantuotis“ - pasakoja ginekologė.

Teisingai įdėtos spiralės neturėtum jausti net ir lytinių santykių metu, o pašalinti ją ginekologas gali bet kada, kai tu panorėsi. Kadangi hormoninės minispiralės suteikiama kontracepcija yra visiškai grįžtama, nėra būtinybės laukti ir atidėlioti nėštumą.

Jeigu artimiausiu metu neplanuoji pastoti ir nori ilgalaikės bei patikimos kontracepcinės priemonės, dėl kurios tau nereikėtų kiekvieną dieną sukti galvos, siūlome pasižiūrėti video, kuriame ginekologė Aura Bartaškienė plačiau papasakos apie minispiralės veikimą ir galimus šalutinius poveikius.