Keletą metų Florencijoje gyvenusi ir studijavusi Marija įsitikino, kad vyrams netrūksta nei fantazijos, nei noro stiliumi atskleisti savo asmenybę. Pietiečiai eksperimentuoja apranga, nevengia įdomesnių spalvinių derinių, raštų, ypatingą dėmesį skiria aksesuarams, o lietuvaičiai į žaidimą mada vis dar žvelgia įtariai.
Vis dėlto mados tendencijų prognozuotoja teigia, kad situacija pamažu kinta. Vyrai domisi mada, tautiečiai yra suinteresuoti pasivyti ne tik mados, bet ir pasaulines tendencijas – lietuviai yra imlūs naujovėms. Žinoma, italų išvaizda čia greičiausiai neįsigalės, tiesiog skiriasi mūsų kultūra ir požiūris.
Lietuviai nors ir priima tendencijas, lieka ištikimi santūrumui. Kaip sako M. Palaikytė, tam įtaką daro ir tai, kad mūsiškiai yra linkę skeptiškai vertinti aplinkinius, trūksta tolerancijos savam stiliui, laisvesnio požiūrio į išvaizdą, atvirumo.
Jai antrina renginių organizavimo ir komunikacijos agentūros „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas: „Pagal žmones, kuriuos matome besilankančius renginiuose, aišku, kad jie nori savito stiliaus išraiškų. Fantazijai erdvės yra labai daug, visgi dauguma renkasi stereotipinį įvaizdį, dominuoja saugūs pasirinkimai.“
Būtent noras parodyti, kaip galima lavinti skonį, vaizduotę ir ugdyti gebėjimus įprasminti asmenybės individualumą įvaizdžiu, mados žinovus paskatino surengti pirmąją Vyrų mados savaitę Lietuvoje.