„Dermatologijai, kaip ir bet kuriai kitai medicinos sričiai, sezonų ir metų laikų kaita – labai svarbi. Pavasarį paūmėja tiek žvynelinė, rožinė, atopinis ir seborėjinis dermatitai, įvairūs alerginiai odos susirgimai. Be viso šito ligų srauto, didžiausią pacientų skaičių sudaro tie žmonės, kurie sako, jog ankščiau neturėjo jokios odos ligos, bet besikeičiant sezonui oda tampa nevaldoma“,– DELFI Gyvai diskusijos metu sakė dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.
Gydytoja paminėjo, kad daugelis pamiršta savo oda pasirūpinti ne tik iš išorės, bet pastiprinti ją ir iš vidaus. Anot A. Dumliauskienės, tinkamą vitamino D kiekį savo pacientų organizmuose atrandanti labai retai.
„Galime tepti idealiausias priemones, jeigu trūks vitamino D, niekaip nesukontroliuosime odos išsausėjimo ir išsibalansavimo. Beveik kiekvienam savo pacientui tiriu šį vitaminą ir labai retais atvejais randu tinkamą normą. Tiesa, ar trūksta šio vitamino, ar, priešingai, yra jo perteklius, visada reikia pasitikrinti, o ne bandyti pačiam įvertinti. Taip pat svarbūs tokie gerieji riebalai kaip Omega 3 ir Omega 9. Tai gali būti kokybiški žuvų taukai, kapsulės ir linų sėmenų aliejus“,– sakė A. Dumbliauskienė.
Toliau kalbėdama apie odos priežiūrą pavasarį dermatologė pabrėžė, kad jau dabar saulė yra aktyvi ir norint apsaugoti odą ne tik nuo nudegimų, bet ir nuo raukšlių, saulėje reikia būti atsargiems.
„Saulė ir ultravioletiniai spinduliai – viena pagrindinių raukšlių priežaščių. Nesvarbu, ar tai natūrali saulė, ar soliariumas, ultravioletiniai spinduliai ardo mūsų elastinį tinklą, mūsų odos karkasą. Kuo daugiau bus nesaugios saulės, tuo oda daugiau suvys“,– patarimais dalijosi dermatovenerologė.
Daugiau apie tai, ar pavasarį jaučiamas odos išsausėjimas, šerpetojimas ar net niežėjimas gali įspėti apie rimtesnes odos ligas, kaip prižiūrėti išsausėjusią odą ir kaip atpažinti rimtas bėdas, tokias kaip atopinis dermatitas, žiūrėkite laidoje.