Kokios dažniausios peties sąnario skausmo priežastys ir kaip su jomis kovoti DELFI Gyvai pokalbyje pasakoja ortopedas traumatologas Viktoras Jermolajevas.

Kaip atpažinti gresiantį pavojų?

Vienas iš skaitytojų papasakojo: gulint, neina pakelti vienos rankos, tiesiog nėra jėgos. Tai pakomentavo traumatologas.

„Jei ranka nesikelia, vadinasi, nedirba raumuo, kuris ją kelia. Jei taip atsitinka, reikia prisiminti, ar buvo trauma ir ar jaučiamas skausmas. Jei trauma buvo ir nesikelia, greičiausiai, kažkas nutrūko, bet jei ranka visiškai nesikelia, tai turbūt buvo labai didelė trauma, – pasakojo traumatologas. Šį judesį galite atlikti ir patys, įsitikindami, ar jūsų pečiui nereikia pagalbos.

Jei traumos nebuvo, o ranka vis tiek nesikelia, vadinasi, į tą raumenį neateina nervinis impulsas, kažkas yra blogai su nervu.”

Kiti faktoriai, kurie turi priversti susirūpinti sveikata – po traumos peties srityje atsiradusios mėlynės ir toks skausmas, kuris neleidžia užmigti.

„Peties skausmai dažniausiai plinta iki alkūnės, bet jei žmogus sako, kad jam skauda nuo sprando per visą ranką iki pirštų, pirštai užtirpsta, tai yra neuropatiniai dalykai. Visų pirma, reikia atskirti neuropatinius pacientus, o kurie skundžiasi peties patologija.

Gydytojas sako, kad pacientų, kurie skundžiasi peties sąnario skausmu, klausia, ar buvo trauma. „Skausmas be traumos labai retai atsiranda, ir svarbu, kiek stiprus yra skausmas. Jei žmogus dėl skausmo nemiega naktimis, tai yra labai rimta”, – sako V. Jermolajevas.

Sąnarys linkęs išnirti

Gydytojas sako, jog sąnariai yra judrioji žmogaus dalis. Kiekvienas turi kremzlę, kapsulę, raiščius ir savo raumenis, kurie judina sąnarius. Kai kurie sąnariai labiau, kiti mažiau mobilūs, o štai peties sąnarys yra labai judrus.

„Šis sąnarys priskiriamas prie rutulinių. Jo paviršius plokščias, o pati žastikaulio galva – apvali. Dėl šios priežasties peties sąnarys juda visomis galimomis kryptimis ir yra linkęs, esant mažiausiai traumai, išnirti“, – tikina ortopedas traumatologas.