„Negalime pasakyti, ar tai tikrai mūsų gaminys, ar klastotė, taip pat – ar šios radijo stotelės pateko pas „Hezbollah“ kovotojus per mūsų pardavimų kanalus. Jeigu klastotė, neįmanoma išsiaiškinti (kaip atsidūrė „Hezbollah“ rankose), todėl šio klausimo nekomentuosime. Kita vertus, jeigu paklausite, ar esame siuntę nešiojamųjų radijo stotelių V82 į Libaną, atsakymas bus teigiamas. Per filialą Vokietijoje, kuris visiškai priklauso „Icom“, pardavinėdavome V82 Libanui ir kitoms šalims“, – sakė „Icom“ vykdomasis direktorius Yoshiki Enomoto.

Trečiadienį, rugsėjo 18 d., Beirute ir kitose Libano vietose sprogo daugybė nešiojamųjų radijo stotelių. Tai buvo antra ataka, nukreipta prieš „Hezbollah“ naudojamas ryšio priemones.

Antradienį, rugsėjo 17 d., sprogo šimtai „Hezbollah“ pranešimų gaviklių. Antrosios atakos metu žuvo mažiausiai 20 žmonių, daugiau nei 450 buvo sužeista, pranešė šalies Sveikatos ministerija.

Osakoje įsikūrusi „Icom“ sureagavo į pranešimą, kad ant vienos iš atakose naudotų nešiojamųjų radijo stotelių buvo lipdukas su įmonės logotipu. „Icom“ taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad ant minėtosios nešiojamosios radijo stotelės nebuvo holograminio lipduko, rodančio, jog gaminys nėra klastotė.

„Užjaučiu žuvusiųjų artimuosius, vis dėlto, kadangi nežinome, ar tos nešiojamosios radijo stotelės buvo originalūs gaminiai ar klastotės, negalime nei prisiimti atsakomybės, nei atsiprašyti dėl padarytų klaidų. Norėčiau prie šio klausimo sugrįžti vėliau, kai paaiškės daugiau faktų“, – teigė Yoshiki Enomoto.

„Icom“ teigimu, belaidės nešiojamosios radijo stotelės IC-V82 nuo 2004 metų iki 2014 metų spalio mėnesio buvo gaminamos eksportui, įskaitant į Vidurinius Rytus, tačiau radijo stotelių ir joms skirtų baterijų gamyba buvo nutraukta maždaug prieš 10 metų.