Auksinis faraonų paradas: po trijų tūkstančių metų jie atliko svarbią misiją
Sustiprinta apsauga, užtvertos gatvės ir keliai - šeštadienį Kairas sustojo. Chaotiško ritmo, triukšmo, šiukšlynų, purvo miestas sužibės didybe.
22 senovės Egipto valdovų mumijos atkeliavo į naują vietą - Nacionalinį Egipto Civilizacijų muziejų.
Ten jos iškeliavo iš dabartinio Egipto muziejaus, kur buvo eksponuojamos keliose ndidelėse ir neištaigingose atskirose salėse.
Iš muziejaus Kairo centre, šalia Tahriro aikštės, jos sugrįžo į senovinę Egipto sostinę Al-Fustatą.
Minučių tikslumu sudėliota kelionė planuota mėnesių mėnesius. Kiekviena iš mumijų buvo patalpinta į kapsulę, pripildytą azoto.
Kapsulėms gabenti sukonstruoti specialūs katafalkai, kurie amortizavo kelio nelygumus ir transporto priemonės drebėjimą.
Auksiniame faraonų parade keliavo mumijos karalių, priklausančių Naujosios Karalystės epochai, skaičiuojančiai jau 3000 metų. Seniausia - Seqenenre Tao, paskutinė iš septynioliktos dinastijos faraonų, kuri buvo nužudyta. Tarp parado didingųjų buvo ir Ramzio II-ojo, Šešio I-ojo, Amozio Nefertario palaikai. Jų kapai buvo aptikti 1871 metais Luxore esančiame Karalių slėnyje.
Paradas, tikimasi, paskatinis turizmą į Egiptą. Praėjusiais metais šalyje apsilankė pusketvirto milijono turistų, dešimčia milijonų mažiau nei anksčiau. Ir po trijų tūkstančių metų faraonai atlieka misiją.