Auksu tviskančios karietos paruoštos karaliaus Karolio III karūnavimo procesijai
Karalius Karolis ir jo žmona Camilla į kitą mėnesį laukiančią karūnavimo ceremoniją vyks ir iš jos grįš seniausia ir naujausia karališkosiomis karietomis, o jas lydės procesija, kuri, tiesa, bus kiek trumpesnė negu ta, kuri nusidriekė per karalienės Elžbietos karūnavimą prieš 70 metų.
Karolio karūnavimo ceremonija įvyks gegužės 6 d. Londono Vestminsterio abatijoje. Karūnavimo iškilmės turėtų būti ypač ištaigingas, pompastiškas renginys, atitinkantis tūkstančio metų senumo tradicijas.
Bakingamo rūmai pamažu leidžia susipažinti su būsimos ceremonijos detalėmis. Sprendžiant iš viešinamos informacijos, renginys skirsis nuo karalienės Elžbietos karūnavimo iškilmių, vykusių 1953-iaisiais.
Ypač tai pasakytina apie jo mastą, kuris turėtų būti ne toks grandiozinis. Kuklesnį ceremonijos formatą iš dalies tenka sieti su moderniais laikais ir nūnai ištikusia pragyvenimo lygio krize.
Iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio abatiją karalius su žmona bus vežami Deimantinio jubiliejaus karieta, skirta Elžbietos II 60-osioms karūnavimo metinėms paminėti ir pirmą kartą panaudota 2014-aisiais.
Karietos interjere galima išvysti iš istorinių pastatų ir rūmų atgabentų daiktų pavyzdžių, o ant jos viršaus puikuojasi auksu tviskanti karūna. Ąžuolas, iš kurio karūna išdrožinėta, yra iš laivo „Viktorija“ – vieno Karališkojo laivyno flagmanų XVIII a.
Po karūnavimo ceremonijos karališkoji pora vėl prisijungs prie karūnavimo procesijos, kuri bus daug ilgesnė negu atstumas nuo Bakingamo rūmų iki Vestminsterio abatijos, tačiau vis tiek prilygs tik trečdaliui 7,2 kilometro ilgio keliui, kurį po karūnavimo nuvažiavo karalienė Elžbieta, procesiją stebint tūkstančiams į gatves išėjusių londoniečių.
Atgal Karolis ir Camilla važiuos 260 metų senumo auksine karališkąja karieta, naudota per visas karūnavimo iškilmes, pradedant Viljamo IV karūnavimu 1831-aisiais. Pirmasis šia karieta važiavo Jurgis III 1762-aisiais. Tai buvo kelionė į Parlamento atidarymo ceremoniją.
Aštuoniais žirgais kinkomos karietos aukštis yra 7 metrai, plotis – 3,6 metro, o svoris – keturios tonos. 2018-aisiais transliuotuose dokumentiniuose kadruose Elžbieta savo kelionę iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio abatiją apibūdino kaip siaubingą: ji pripažino, kad ypač patogu tikrai nebuvo.
Kaip vieną iš modernių laikų dvasią atitinkančių atributų galima paminėti naują piktogramą, vaizduojančią istorinę šv. Edvardo karūną. Ši karūna per ceremoniją bus uždėta ant karaliaus Karolio galvos.