Berlyno lošimų salė virto eksperimentinio meno aikštele
„Žaidimas baigtas“ – ten, kur anksčiau pagrindiniu traukos tašku buvo lošimų automatai ir kortų stalai, dabar lankytojus pasitinka šviesos efektai, urbanistiniai ir skaitmeniniai meno kūriniai.
Berlyno meno kolektyvas „Dixons“ seną lošimų salę Nolendorfo aikštėje Vokietijos sostinėje pavertė eksperimentinio meno erdve, kol netolimoje ateityje šis pastatas bus nugriautas.
„Taip, mes esame „Dixons“, menininkų kolektyvas iš Berlyno, ir prieš ketverius metus nusprendėme pradėti vieną projektą – eksperimentą. Tuo metu jis vadinosi „The House“. Šis eksperimentas sulaukė didelės sėkmės ir sukėlė nemažai sąmyšio. Tuomet mes ketverius metus ieškojome būdų, kaip galėtume toliau plėtoti šią koncepciją. Ir štai surengėme parodą GO („Game Over“), kurią eksponuojame čia, Nolendorfo aikštėje, kur bandome toliau tęsti tuometinę koncepciją ir, žinoma, suteikti menininkams erdvę tolesniam tobulėjimui“, – kalbėjo menininkų kolektyvo „Dixons“ narys Joernas Reinersas.
Ši paroda ne tik pristato instaliacijas, bet ir kviečia lankytojus į virtualią erdvę, kurioje jie per specialiai sukurtą programėlę gali sąveikauti su šio projekto kūriniais.
„The Posins“ (menininkų grupė, pavaizdavusi „Mona Lizą“) yra iš Berlyno Naujojo Kelno rajono, ir kurį laiką jie dirba su meno kūriniais, kuriuos stengiasi, sakyčiau, ne klastoti, bet ir neinterpretuoti. Iš esmės jie daro kopijas, bet ne tikslias kopijas, o kitais formatais. Tai galite išvysti čia, su „Mona Liza“, nes tikroji „Mona Liza“ yra kur kas mažesnė negu ši. Arba kiti pavyzdžiai, kuriuos čia pristatome. Kai kurie iš šių kūrinių jau nebeegzistuoja, nes buvo sudeginti ar kažkuriuo momentu išnyko“, – sakė J. Reinersas.
Parodoje taip pat demonstruojamos tokios naujos meno formos kaip kriptomenas, esantis blokų grandinėje (NFT), kuri leidžia lankytojui ne tik jį apžiūrėti, bet ir įsigyti. „Žaidimas baigtas“ projekte dalyvauja maždaug 80 menininkų. Paroda veiks iki metų pabaigos, bet gali būti pratęsta.