„Dior“ drabužių kolekcijos pristatymo renginyje dominavo Italijos folkloro motyvai
Trečiadienį, liepos 22 d., mados namai „Christian Dior“ surengė kolekcijos pristatymą Italijos Lečės mieste, skirtą atiduoti duoklę vietos amatams ir tradicijoms.
Baroko aikštėje įvykusį renginį sudarė ir šokio spektaklis, tačiau kolekcijos pristatymo šou nebuvo nė vieno žiūrovo. Prabangių drabužių gamintojai nedrąsiai sugrįžta prie kolekcijų demonstravimų sušvelnėjus apribojimams dėl koronaviruso pandemijos.
„Dior“ savo renginį tiesiogiai transliavo internetu, bet apsiėjo be priekinėse eilėse sėdinčių garsenybių, kaip būdavo įprasta anksčiau. Atmosferą praskaidrino prancūzų orkestras ir šokėjai, atlikę šiuolaikines tradicinių kūrinių interpretacijas, o modeliai žingsniavo lempučių girliandomis papuošta aikšte „Piazza del Duomo“.
Tarp vadinamosios „Cruise“ kolekcijos kūrinių buvo fejerverkus primenančiais raštais išsiuvinėtų suknelių, o menininko Pietro Ruffo nupieštos laukų gėlės pražydo ant spalvingų apdarų.
„Dior“ kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri sakė norėjusi atkreipti dėmesį į Apulijos regiono, kuriame gimė jos tėvas, gyventojų meistriškumą ir padėti jam išlikti pavaizdavusi naujaip.
LVMH priklausanti „Dior“ kreipėsi į kovoje už moterų teises dalyvaujantį centrą „Costantine Foundation“, kad senovinėmis audimo staklėmis išaustų natūralios spalvos audinių, tokių kaip pinikai ir nėriniai.
Vieną dramblio kaulo spalvos suknelę, papuoštą dešimtimis nėriniuotų drugelių ir rožių, rankomis pasiuvo viena iš nedaugelio moterų, tebemokančių senovinę nėrimo techniką. Modeliai taip pat demonstravo švarkelius iš pirmo kirpimo vilnos, batika išmargintus drabužius ir juodo tiulio sukneles, papuoštas rafijos pluoštu surištomis kviečių varpomis.