Dovana „The Beatles“ gerbėjams – nauja knyga ir filmas apie paskutinį studijinį albumą
(1)Paskutinio „The Beatles“ albumo „Let it Be“ įrašai paženklinti neišvengiamos baigties nuojauta. Dabar, praėjus pusei šimtmečio, nauja knyga ir dokumentinis filmas grupės gerbėjams pasiūlys dar karą iš arčiau, galbūt kiek kitu kampu, išvysti albumo kūrimo procesą studijoje.
Pasitelkę valandų valandas prieš tai niekur nerodytos vaizdo medžiagos ir įrašų, kūrėjai viliasi atskleidę šviesesnę šio albumo istorijos pusę.
Knyga „The Beatles: Get Back“ pasirodys ateinančių metų rugpjūtį – beveik tuo pat metu kaip ir „Žiedų valdovo“ režisieriaus Peterio Jacksono režisuota dokumentinė juosta apie 1970 metų albumo „Let It Be“ užkulisius. „The Beatles: Get Back“ skaitytojai ras Johno Lennono, Paulo McCartney, George‘o Harrisono ir Ringo Starro pokalbių transkripcijas iš ilgiau nei 120 valandų trukusių trijų savaičių sesijų įrašų „Twickenham Film Studios“ bei 1969 metų įrašų „Abbey Studios“.
Albumo įrašų kulminacija tapo garsusis gyvas pasirodymas ant studijos stogo Londono centre. Knygoje atsidūrė ir šimtai prieš tai niekur nepublikuotų nuotraukų, kurių nemažai darytos Lindos McCartney, vos įrašius albumą tapusios Paulo žmona. Knygos įvadą parašė rašytojas ir scenarijų autorių Hanifas Kureishi.
Albumas „Let It Be“, kuriame be titulinės dainos - tokie melomanams gerai žinomi kūriniai kaip „Get Back“ ir „The Long and Winding Road“, tapo paskutiniuoju „The Beatles“ diskografijoje prieš grupei išyrant.
„Abbey Road“ įrašytas po „Let It Be“, tačiau išleistas anksčiau. Įrašų sesijos pirmą kartą nušviestos 1970 metų filme „Let It Be“, režisuotame Michaelo Lindsay-Hoggo – jame labai daug muzikantų nesutarimų ir slogios atmosferos.
Štai ką naujoje knygoje rašo H. Kureishi: „Tiesą sakant, tas laikotarpis jiems buvo itin produktyvus, sukūrė nemažai savo geriausių dainų. Turime džiaugtis galimybe tapti pirmųjų juodraščių, padarytų klaidų, nuokrypių ir paklydimų, nuobodulio, užsidegimo, džiugių improvizacijų ir netikėtų proveržių liudininkais. Juk visa tai leido įrašyti albumą, kurį pažįstame iki kaulų smegenų ir vis dar negalime atsižavėti“.
P. Jacksono filmas, kurio premjerą teko atidėti dėl naujojo koronaviruso pandemijos, sukurtas remiantis 55 valandomis niekur neskelbtos filmuotos medžiagos ir 120 valandomis garso įrašų. Juostoje „The Beatles“ nariai neretai pokštauja ir juokauja – kaip kad darė geriausiais grupės laikais.