Elektronikos mugėje kai kurios kompanijos ryžosi pademonstruoti, kaip yra nusiteikusios pažaboti COVID-19
Las Vegase kasmet rengiamoje buitinės elektronikos mugėje („Consumer Electronics Show“ – CES) šiemet apsilankė daug mažiau žmonių nei įprastai. 70 proc. viršijantį lankomumo kritimą, žinoma, nulėmė COVID-19 pandemija.
Nepaisant šito, pačios pažangiausios įmonės nesibodėjo pristatyti ypač inovatyvių, praktiškų ir netikėtų technologinių sprendimų.
Nors daug kas būgštavo, kad mugė gali tapti viruso plitimo židiniu, kai kurios kompanijos ryžosi pademonstruoti, kad yra nusiteikusios pažaboti COVID-19.
Atskiro dėmesio vertas, pavyzdžiui, įmonės „Opteev“ pristatytas įrenginys „ViraWarn“. Tai yra vienas iš prietaisų, kurio paskirtis – tirti patalpose tvyrantį bei iškvepiamą orą ir identifikuoti koronavirusą.
Vis dėlto kai kurių sveikatai gerinti skirtų technologijų pranašumai atrodo kiek labiau akivaizdūs. Pavyzdžiui, egzoskeletas „Archelis“, sukurtas japonų firmos „Nitto“ inžinierių, veiksmingai gelbsti stovimą darbą dirbantiems žmonėms.
Tiek chirurgai, tiek gamyklų darbininkai su tokiu prietaisu kur kas mažiau nuvargsta, kai tenka išstovėti ilgas darbo valandas. Mugėje dalyvavusios virtualiosios realybės sprendimus kuriančios įmonės lankytojus viliojo neįtikėtinus potyrius ir kvapą gniaužiančius įspūdžius sukeliančiais įrenginiais. Kai kurių mugės eksponatų transformacijos principus suvokti pavyksta ne iš karto. Būtent toksai yra BMW pristatytas „iX Flow“ modelis. Kadangi automobilis padengtas elektroforezine danga, jo spalvos nesunkiai mainosi.
Pandemijos laikotarpiu kai kurie aparatai atrodo prasmingi ne tik todėl, kad leidžia išvengti bereikalingų socialinių kontaktų, bet ir todėl, kad padeda atsipalaiduoti, kai tiktai šito norisi.
Technologijų srityje besispecializuojantis startuolis „Massage Robotics“ pristatė dvirankį robotą-masažuotoją. Įrenginys gali būti valdomas balstu ir veikti akupunktūros arba sportinio masažo režimu.