Gigantiška Marilyn Monroe skulptūra Palm Springse patenkinti ne visi
(1)Marilyn Monroe su trenksmu sugrįžo į Palm Springsą, tik dėl to džiaugiasi toli gražu ne visi. Aštuonių metrų aukščio Holivudo ikonos, pasipuošusios garsiąja balta suknele, statula įkurdinta priešais Palm Springo meno muziejų ir žvelgia tiesiai į „Palm Canyon Drive“ – pagrindinę miesto turistų arteriją.
Šio meno kūrinio autorius – skulptorius Johnas Sewardas Johnsonas II, o įkvėpimo jis sėmėsi iš 1955 metų filmo „Septynerių metų krizė“.
Statula simbolizuoja miesto lyderių ir verslų viltį, jog pavyks susigrąžinti turistus ir po pandemijos vėl išauginti pajamas. Panašu, kad gera pradžia – pusė darbo: pirmomis dienomis įspūdingoji Marilyn tikrai negalėjo skųstis smalsuolių dėmesio stoka.
Tik M. Monroe sugrįžimu džiaugiasi ne visi. Pavyzdžiui, skulptūra nedaro jokio įspūdžio aštuonerius metus Palm Springse gyvenančiam penkiasdešimtmečiui Brooksui Thomui.
Protestų kilo vos tik skulptūra buvo pristatyta. Organizacija „Women‘s March Foundation“ deklaruoja, kad šis meno kūrinys – seksistinis ir propaguojantis moterų sudaiktinimą. 65 metų Melissa Manson – į pensiją išėjusi menininkė, Palm Springse apsigyvenusi prieš trejus metus. M. Manson teigimu – skulptūra „Marilyn – amžinai“ („Forever Marilyn“) neturėtų kelti abejonių moterų teisėmis.
Vieta, kur nuspręsta įkurdinti „Marilyn – amžinai“, taip pat sukėlė itin prieštaringų vertinimų. M. Monroe skulptūros perkėlimo komiteto pirmininkas Chrisas Menradas sako, kad pagrindinis jų tikslas – noras, kad muziejus būtų labiau matomas. O lyg tyčia priešais jį įkurdinta gigantiška M. Monroe skulptūra, pagal pirminį planą turėjusi papuošti šalia esantį parką. Komitetas kreipėsi į teismą ir meno kūrinio perkėlimui jau surinko 70 tūkst. dolerių.
„Marilyn – amžinai“ dabartinėje vietoje stovės trejus metus, o tada vietos pareigūnai spręs tolimesnį jos likimą.