Ilgai laukę argentiniečiai pagaliau susitiko su surogatinės motinos Ukrainoje pagimdytu kūdikiu
Tėvais tapusių Jose Perezo ir Flavios Lavorino laukimas pagaliau baigėsi. Trečiadienį pora iš Buenos Airių pirmą sykį susitiko su savo sūneliu Manu. Tai įvyko prabėgus 71 dienai po to, kai Ukrainoje, už 12875 km esančiame Kijeve, jį pagimdė surogatinė motina.
Priemonės, kurių vyriausybėms pasaulyje teko imtis tam, kad sulaikytų koronaviruso pandemiją – ribojimai ir uždarytos sienos – užkirto kelią tėvų kelionei į Kijevą, kad galėtų pasiimti savo sūnų. Iki šio trečiadienio J. Perezas ir F. Lavorino Manu, kurio pilnas vardas yra Manuelis, regėjo tik vaizdo įrašuose ir nuotraukose.
Jie laukė specialaus vyriausybės leidimo keliauti. Dabar F. Lavorino gali sūpuoti Manu savo glėbyje. J. Perezui pabučiavus kūdikio galvytę, šis nusižiovauja. Su persėdimu Madride į Kijevą atskridusi pora atsigabeno drabužėlių, batukų, antklodžių ir Argentinos futbolo klubo „Club Atletico Independiente“ marškinėlius.
F. Lavorino nerimavo, kad Manu bus jau išaugęs mažutes kūdikio kojinaites.
Šie argentiniečiai yra vieni iš daugelio žmonių iš Europos, Jungtinių Valstijų, Kinijos ir kitur, kurių kūdikiai įstrigo Ukrainoje esančioje „BioTexCom“ klinikoje. 47-erių gydytojas J. Perezas ir 41-erių socialinė darbuotoja F. Lavorino ilgus metus mėgino susilaukti kūdikio, o galiausiai nutarė pasinaudoti surogatinės motinos paslaugomis. Surogatinė motinystė Ukrainoje yra legali.
Į Ukrainą pora atvyko gegužės pabaigoje. Drauge su jais atkeliavo dar aštuonios šeimos iš Argentinos, kurių kūdikiai gimė arba netrukus turi gimti minėtoje klinikoje. Atvykę į šalį ir prieš susitikdami su Manu J. Perezas ir F. Lavorino buvo apgyvendinti viešbutyje Kijevo priemiestyje ir savaitę turėjo praleisti karantine.
Jiems nebuvo leidžiama išeiti iš kambario, maistas būdavo paliekamas ant stalelio prie durų.
Jose Perezas ir Flavia Lavorino, pora iš Argentinos:
„Pandemija pademonstravo, kad gyvenime yra daugybė dalykų, kurie gali tave paversti stipresniu. Apkabinimai, bučiniai, mylimų žmonių prisilietimai – štai tie dalykai. Ši pandemija mums parodė, jog tokius dalykus ir jausmus privalome stipriau puoselėti“.