Japonijos imperatorius oficialiai paskelbė įžengęs į sostą
Japonijos imperatorius Naruhito antradienį oficialiai paskelbė įžengęs į sostą, stebint daugelio kitų šalių karališkųjų šeimų nariams ir politiniams lyderiams, per ceremoniją, užbaigiančią senovinio Chrizantemų sosto perėmimą.
Ceremonija vyko tvyrant tylai, pertraukiamai tik būgnų ir gongų dūžių. Joje dalyvavo apie 2 000 svečių, įskaitant atvykėlius iš užsienio ir karališkosios šeimos narius.
Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Japonijos imperatorių Naruhito, džiaugėsi glaudžiais Lietuvos ir Japonijos istoriniais ir kultūriniais ryšiais, priminė buvusio imperatoriaus Akihito vizitą Lietuvoje 2017 metais. Šalies vadovas informavo, kad 2020-ieji Lietuvoje paskelbti humanisto ir diplomato Chiunes Sugiharos metais.
Iškilmėse šalies vadovas dalyvavo su pirmąja ponia Diana Nausėdiene.
Naruhito imperatoriaus pareigas oficialiai perėmė gegužės 1-ąją – kitą dieną po to, kai jo tėvas tapo pirmuoju per pastaruosius du šimtmečius sosto atsisakiusiu Japonijos monarchu.
Vis dėlto po niokiojamo taifūno „Haqibis“, Vyriausybė iki lapkričio 10-osios atidėjo paradą, per kurį imperatorius ir jo sutuoktinė važiuos kabrioletais, kad juos galėtų pamatyti visuomenė.
Oksfordo universitete išsilavinimą įgijęs Naruhito tikriausiai stengsis išlaikyti savo tėvo kurtą modernesnės ir žmonėms artimesnės monarchijos fasadą, bet jo laukia nelengvas uždavinys išsaugoti pusiausvyrą tarp naujumo ir senovinių Chrizantemų sosto tradicijų. Tačiau Chrizantemų sostas susiduria ir su įpėdinystės iššūkiais, nes nuo 1947 metų galiojantis Imperatoriškųjų rūmų įstatymas neleidžia jo paveldėti moterims.
Imperatoriškoji pora turi vienintelį vaiką – 17-metę dukrą Aiko, dėl savo lyties negalinčią paveldėti sosto. Šiuo metu sosto įpėdinis yra Naruhito jaunesnis brolis Akishino. Po jo 13-mečio sūnaus Hisahito vyriškos lyties paveldėtojų imperatoriškojoje šeimoje nebėra.