„Courtauld“ galerijos Londone lankytojai turi unikalią galimybę išbandyti naują technologiją ir stebėti savo smegenų bangas, realiu laiku reaguojančias į apžiūrimus vieno garsiausių pasaulio menininkų – Vincento Van Gogho – paveikslus.

Eksperimente panorę dalyvauti meno gurmanai buvo priversti ant galvos užsidėti elektroencefalografijos įtaisą, kuris menkus smegenų siunčiamos elektrinius signalus realiu laiku verčia į reakcijų vizualizacijas.

Meno fondo inicijuotas projektas atskleidė: nors 95 proc. žmonių ir sutinka, kad lankytis parodose ir kituose meno renginiuose yra labai gerai, net 40 proc. tokiai pramogai ryžtasi net rečiau nei kartą į metus. Mokslininkai jau seniai nustatė, kad matant kažką, kas atrodo gražu ir įdomu, smegenyse išsiskiria gerą savijautą suteikiantis dopaminas. Be to, tokia veikla įtraukia smegenų sritį, kuri labai svarbi kliniškai gydant depresiją, paaiškina neuromokslininkas iš „Rutgers“ universiteto, mokslų daktaras Ahmadas Beyhas.

Meno fondas viliasi, kad iliustravęs, kaip teigiamai mūsų smegenis veikia menas, paskatins daugiau žmonių lankytis galerijose ir muziejuose.