Kaip atrodo Halštatas, per metus sulaukdavęs milijono vienai dienai į miestelį užsukančių lankytojų
(7)Mažutis ežero pakrantėje įsikūręs Austrijos miestelis yra toks vaizdingas, kad anksčiau jam teko riboti čia suplūstančių turistų srautus. Tačiau dabar turistų išsiilgęs miestelis trokšta, kad šie sugrįžtų į ištuštėjusias gatveles.
780 gyventojų turintis Halštatas paskaičiavo, kad praėjusiais metais, kol koronaviruso pandemija dar nebuvo sustabdžiusi tarptautinio turizmo, sulaukė milijono vienai dienai į miestelį užsukančių lankytojų.
Dauguma turistų atvykdavo ekskursijų autobusais ir stabtelėdavo pasigrožėti vaizdu, čia filmuoto Pietų Korėjos televizijos serialo dėka tapusiu gerai žinomu Azijoje. Dalinė jo kopija taip pat buvo pastatyta Kinijoje.
Ežeringame ir kalnuotame į rytus nuo Zalcburgo besidriekiančiame Zalckamerguto regione įsitaisęs Halštatas dažnai patraukdavo dėmesį dėl bandymų apriboti čia sustojančių autobusų skaičių ir išpešti iš tokių trumpų vizitų finansinės naudos, pavyzdžiui, naudojimąsi tualetu apmokestinti vienu euru.
Dabar miestelis spėlioja, kada ir vėl susidurs su tokiu iššūkiu.
Austrija anksti sureagavo į koronaviruso protrūkį šalyje ir prieš šešias savaites uždarė restoranus, barus, nebūtinųjų prekių parduotuves, muziejus ir kitas susibūrimų vietas. Tai padėjo išlyginti susirgimų, kurių kasdien padaugėja mažiau nei vienu proc., kreivę.
Vyriausybės teigimu, tai rodo, kad laipsniškas karantino švelninimas pasiteisino. Pradėta buvo nuo sodo ir namų apyvokos reikmenų centrų bei mažesnių parduotuvių – joms atsidaryti leista prieš dvi savaites.
Numatoma, kad restoranai, kavinės ir barai atsidaryti turėtų gegužės 15 d., vėliau, gegužės 29 d., seks viešbučių atsidarymas. Tačiau smarkiai nuo turizmo priklausomos šalies sienos išlieka iš esmės uždarytos.
Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas sakė besiviliantis, kad siena su Vokietija – didžiausiu Austrijos užsienio turistų šaltiniu – netrukus atsidarys, tačiau Vokietija šios minties neplėtojo.