Ketverius metus Europoje trunkanti migranto iš Kuveito istorija
(31)Sėdėdamas mažame laive kartu su kitais 22 migrantais, skalaujant stipriam lietui ir talžant didelėms bangoms, Abdullah al Badri manė, kad nuskęs Lamanšo sąsiauryje.
27 m. beduinas iš Kuveito – pilietybės neturintis naujų namų ieškantis pabėgėlis, po Europą keliaujantis jau ketverius metus. Kaip teigia pats A. al Badri, viename judriausių pasaulio laivų kelių atsidūrusį šešių metų ilgio laivą, kuriuo jis plaukė, talžė bangos ir prausė lietus.
A. al Badri papasakojo, kad jam buvo nelengva palikti šeimą Kuveite ir įsilieti į migrantų bangą, judančią iš Artimųjų Rytų ir kitų teritorijų. Šie migrantai bėga nuo konfliktų ir sunkaus gyvenimo jau ne vienerius metus, ieškodami geresnio gyvenimo Europoje.
A. al Badri papasakojo nuo gimimo neturintis pilietybės, todėl negalėjęs gauti prieigos prie esminių paslaugų, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros, sąskaitos banke, gyvenęs be galimybės naudotis kitomis savo teisėmis.
Kai 1961 m. Kuveitas tapo nepriklausoma valstybe, daugybei asmenų iš beduinų genčių nepavyko gauti pilietybės.
Taigi A. al Badri negalėjo gauti paso, o jo šeima 2017 m. surinko 20 tūkst. JAV dolerių (16 862 eurus), kuriuos sumokėjo nelegaliai žmones gabenantiems asmenims, kurie jam padėjo leistis į dabar jau ketverius metus trunkančią kelionę, kuri prasidėjo nuo padirbtų dokumentų ir skrydžio į Turkiją.
Taigi migrantas vyko į Graikiją, tada – į Belgiją, kur praleido dvejus metus, kol jo prašymas suteikti pabėgėlio statusą buvo atmestas.
Tada jis vyko į Šveicariją, dar vėliau – į Prancūziją, iš kurios jis leidosi į daug vilčių jam suteikusią kelionę į JK.
Šiuo metu A. al Badri laukia pokalbio su imigracijos pareigūnais dėl pabėgėlio statuso suteikimo. Jei atsakymas bus neigiamas, jis, tikėtina, bus deportuotas.
JK valdžios atstovai teigia norintys paversti šią šalį mažiau patrauklia prieglobsčio ieškantiems asmenims, todėl siūlomas įstatymo projektas, kuriame numatoma iki ketverių metų siekianti įkalinimo bausmė tiems, kurie mėgina į šalį patekti nelegaliai.
A. al Badri – vienas iš tūkstančių, šiais metais mažais laivais kirtusių Lamanšo sąsiaurį. Šių metų liepos mėn. Prancūzijos ir JK vyriausybės pranešė planuojančios didinti dedamas pastangas tam, kad tokie laivai būtų perimami, o pavojingos kelionės – sustabdomos.
Remiantis JK vidaus reikalų ministerijos pateikiamais duomenimis, rugpjūčio 4 d. Lamanšo sąsiaurį nedideliais laivais kirto mažiausiai 482 migrantų ir šis skaičius – tai paros rekordas.