Kinijos ekspedicija į Marsą suteiks daugiau duomenų apie planetos regioną, kuriame dar nebuvo nusileidęs joks žmonių aparatas
(6)Kinijos ekspedicija į Marsą yra nelengvas žygdarbis, tikėtina, atskleisiantis daugiau informacijos apie mokslininkus dominančius esminius dalykus, pareiškė Jungtinių Amerikos Valstijų geologijos profesorius.
Prieš aštuonias dienas Kinijos Marso zondas „Tianwen-1“ nusileido iš anksto parinktoje vietoje Utopia Planitia – didžiulėje plynumoje, esančioje Marso šiaurės pusrutulyje. Tai pirmas kartas, kai kinai nutupdė zondą kitoje planetoje.
Marsaeigis „Zhurong“ nuo nusileidimo platformos nuvažiavo ant Marso paviršiaus ir pradėjo ketvirtosios planetos nuo Saulės tyrinėjimo kelionę, šeštadienį pranešė Kinijos nacionalinė kosmoso administracija. Kinija žengė pirmą žingsnį Saulės sistemos planetų tyrinėjimo srityje. Browno universiteto geologijos mokslų profesorius Jimas Headas džiaugiasi kinų pasiekimu, kuris, jo manymu, suteiks daugiau vertingų mokslinių duomenų apie planetos regioną, kuriame dar nebuvo nusileidęs joks žmonių aparatas.
Šią savaitę Kinijos nacionalinė kosmoso administracija paviešino pirmąsias Marso zondo padarytas nuotraukas. Prof. J. Headą, kaip geologą, labiausiai domina uolienos. Jis viliasi, kad naujausios nuotraukos suteiks daugiau išsamesnių duomenų apie šią planetą.
Profesoriaus manymu, Kinijos ekspedicija į Marsą yra įspūdingas pasiekimas, įgyvendintas atlikus itin sunkius žingsnius, įskaitant įveiktą didelį atstumą ir nusileidimą karšta atmosfera. Jis pagyrė Kinijos mokslininkų gebėjimą įveikti visus sunkumus.
Kosminės lenktynės tarp valstybių vyksta jau ne vieną dešimtmetį. Visgi prof. J. Headas yra įsitikinęs, kad, nepaisant varžytuvių, viso pasaulio mokslininkai turėtų bendradarbiauti tyrinėjant kosmoso platybes.