Kino režisierius Cameronas gailisi anksčiau nepradėjęs skambinti pavojaus varpais dėl pažeidžiamo povandeninio laivo „Titan“ korpuso
Kino režisierius ir povandeninių aparatų kūrėjas Jamesas Cameronas sako apgailestaujantis, kad dėl povandeninio laivo „Titan“ anksčiau nepradėjo skambinti pavojaus varpais – jis teigia, kad aparato korpuso dizainas nuo pat pradžių kam kėlė abejonių.
Kai pasiekė informacija, kad bendrovė „OceanGate Inc“ kuria naują povandeninį laivą su anglies pluošto ir titano korpusu, į žinią jis sureagavo skeptiškai.
Vandenyno gelmių tyrinėtoju J. Cameronas tapo paskutinį XX amžiaus dešimtmetį ruošdamasis kurti legendinį filmą „Titanikas“. Jis yra vienas iš bendrovės „Triton Submarines“, gaminančios tyrimams bei povandeniniam turizmui skirtus povandeninius aparatus, savininkas. Be to, priklauso nedidelei ir artimai povandeninių laivų entuziastų bendruomenei.
„Pirmadienio rytą, kai sužinojau apie nelaimę, buvo daug skambučių ir elektroninių laiškų. Mes nedidelė bendruomenė, visi labai artimi. Po pusantros valandos žinojau štai ką: jie nėrė, buvo maždaug kilometro gylyje, nutrūko ryšys, nutrūko sekimas. Pastarasis dalykas labai svarbus, nes siųstuvas, padedantis stebėti neriantį ir dugną pasiekusį povandeninį laivą, yra autonomiška sistema. Jis atskirai apsaugotas nuo slėgio, turi savą bateriją. Vienu metu prarasti ryšį ir sekimą – viskas, povandeninio laivo nebėra. Man tą pačią akimirką nebeliko jokių abejonių. Bandžiau save įtikinti kitais scenarijais, bet nepavyko“, – aiškino Kino režisierius Jamesas Cameronas.
J. Cameronas sako, kad tiek „Titaniko“, tiek „Titan“ tragedijos neįvyko be perspėjimo. „Titaniko“ atveju laivo kapitonas tamsią naktį skubėjo per Atlantą ignoruodamas ledkalnių grėsmę. O dėl „Titan“ – nors tyrimas dar nebaigtas, D. Cameronas įsitikinęs, kad skeptikai buvo teisūs dėl anglies pluošto ir titano korpuso, perspėdami, kad jis ims sluoksniuotis ir galiausiai pradės leisti vandenį.
„Žinote, kartais žmones pavilioja aukso karštinė. Ir mes juk esame už naujoves, tiesa? Tik nevalia eksperimentiniu laivu plukdyti keleivių, kurie nėra šios srities žinovai, kurie nėra inžinieriai. Dalis manęs labai norėjo, kad būčiau neteisus. Tikrai tikėjausi ir meldžiausi, kad tik būčiau suklydęs, bet visada žinojau, kad esu teisus“, – pasakojo kino režisierius Jamesas Cameronas.