Mokslininkai po vandeniu aptiko senovės mišką
(6)Mokslininkams pavyko paimti mėginių iš senovinio kiparisų miško, prieš daugiau nei 60 tūkst. metų nugrimzdusio Alabamos pakrantėje. Ekspertai viliasi, kad dalis iki šių dienų išlikusių biologinių junginių padės vykdant įvairius medicininius ir biotechnologijų tyrimus.
Projekto, finansuojamo Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (NOAA,) mokslininkų komanda iš Šiaurrytinio ir Jutos universitetų nėrė į beveik 20 metrų gylį, kur dugne ir aptiko senovinį mišką. Medžiai, anot ekspertų, išsilaikę stebėtinai gerai – juos apsaugojo nuosėdų sluoksnis, užkirtęs kelią irimo procesams.
Šiuo metu mokslininkai didžiausią dėmesį skiria medžiu mintantiems laivagraužiams. Laivagraužiai – tam tikra moliuskų rūšis. Šie kirmėles primenantys dvigeldžiai po vandeniu aptinkami praktiškai visur, kur yra medžio.
Įdomu tai, kad prie senovinio miško medžių aptiktieji ekspertus nustebino per 100 įvairių bakterijų rūšių. Dauguma jų – mokslininkams iki tol nežinotos. Jau vyksta tyrimai, kurių metu aiškinamasi, ar jos būtų naudingos kuriant, pavyzdžiui, naujus vaistus.
Ekspertai tirs paimtus mėginius ir aiškinsis, ar rasti biologiniai junginiai ir enzimai gali pasitarnauti gaminant įvairius dalykus – pradedant popieriumi ir baigiant naujais energijos šaltiniais.