Naras prie Taranto krantų aptiko senovinį romėnų krovinį
Aplinkosaugos aktyvistas naras tarp prieš 2 tūkst. metų nuskendusio romėnų laivo nuolaužų aptiko stulbinamą radinį.
Istorijos profesorius ir archeologijos entuziastas Fabio’us Matacchiera, naudodamasis kartografiniu GPS imtuvu, po smėliu rado kelis šimtus vienetų plytelių ir kitų daiktų. Šis radinys aptiktas prie Taranto pakrantės, pietiniame Italijos Apulijos regione.
F. Matacchieros surinktus duomenis vėliau analizavo archeologai. Jie patvirtino teoriją apie nuskendusį laivą, kuriuo plaukiota imperatoriškuoju Romos laikotarpiu, t.y., I–IV mūsų eros amžiuje. Anot archeologų, laivo krovinys tikriausiai buvo skirtas pajūrio viloms atnaujinti. Taranto pakrantė buvo nusėta kaimiško stiliaus vilomis, fermomis ir prabangiais privačiais pajūrio namais.
Nardydamas F. Matacchiera taip pat aptiko geležinį inkarą su įlūžusia ašimi, tad galima spėti, kad prieš nuskęsdamas laivas dėl stipraus bangavimo tikriausiai pateko į bėdą ir buvo nustumtas į krantą.
Pakrantės vilos paprastai priklausė turtingiesiems arba įtakingiesiems. Pastatuose būdavo mozaikomis puoštų svetainių, portikų, SPA įrenginių, tarnų kambarių ir vandens cisternų.