Tačiau ši vasara vargiai yra įprasta, ir prasidėjus Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, šios gatvės, parduotuvės ir kavinės yra gerokai ištuštėjusios – tai verčia verslininkus ilgėtis praėjusių laikų. Žmonių srautai galėjo sumažėti dėl daugybės veiksnių, tačiau pagrindinė ir svarbiausia priežastis yra griežtos saugumo priemonės, ribojančios judėjimą Prancūzijos sostinėje. Turistus pasitinka daugybė metalinių atitvarų ir policijos patikros punktų, o norint pro juos praeiti, reikia pateikti specialų QR kodą, kuriuo nemažai žmonių pamiršta pasirūpinti – tai skaitmeninis leidimas, kuris dėl olimpinių žaidynių reikalingas patenkant į tam tikras centrinės Paryžiaus dalies zonas.

Tai neabejotinai sužlugdė verslo viltis Žan Pjerui Salsonui, kuriam Marė rajone priklauso parduotuvė „FactoryS“, prekiaujanti vyriška apranga. Jis skaičiuoja, kad palyginus su praėjusiais metais, verslo apimtys smuko 30 proc., o tarp jo klientų iš Amerikos dar daugiau – 40 proc.

„Viskas pradėjo lėtėti nuo birželio pradžios. Liepą buvo blogiau, nes manau, kad iš visų šalių sumažėjo turistų. Ne tik amerikiečių, bet ir iš kitų šalių. Manau, kad jie vengia Prancūzijos ir Paryžiaus, nes bijo olimpinių žaidynių, eismo srautų ar dar ko nors“, – teigė Jean-Pierre Salson, „FactoryS“ savininkas.

Analitikai teigia, kad šiuo olimpiniu sezonu dėl išaugusių kainų keliaujant į Paryžių – ir apsistojant jame – kai kurie lėktuvai leidžiasi pustuščiai, o viešbučiai nėra tiek užimti, kaip būdavo kitomis vasaromis per sezono įkarštį. Kelionių ekspertai apskaičiavo, kad per tris savaites iki žaidynių į Paryžių atvyko 13 proc. mažiau žmonių nei ankstesniais metais.

„Iš tikrųjų pastebėjome, kad prieš žaidynes sumažėjo tarptautinių kelionių į Paryžių. Tačiau šį nuosmukį turėtų kompensuoti išaugę lankytojų srautai pačių olimpinių žaidynių metu. Mes vis dar tikimės, Paryžius dar gali tikėtis paskutinės minutės užsakymų. Mes atidžiai tai stebėsime. Taigi manau, viskas, ką žinome, yra tai, kad žaidynės turės teigiamos įtakos kelionėms į Paryžių. Tačiau kol kas iš tiesų išgyvename tokį periodą, kai paryžiečiai ir Prancūzijos sostinės turizmo specialistai mato neigiamą žaidynių poveikį ir vis dar laukia teigiamos įtakos“, – sako „ForwardKeys“ įžvalgų viceprezidentas Olivier Ponti.