Paryžiaus olimpinėse žaidynėse debiutuosiantys jėgos aitvarų atstovai supažindina su šia sporto šaka
(2)Prancūzas Axelis Mazella oficialiai dar neužsitikrino vietos 2024 metų olimpinėse žaidynėse, tačiau jis vis tiek negali atsidžiaugti, kad Paryžiaus Olimpiadoje debiutuos jėgos aitvarų sportas.
„Kai pirmą kartą pabandžiau čiuožti lenta su vandens sparnu, pasijutau tarsi skrisčiau. Kai nelieti vandens paviršiaus, jautiesi tarsi būtum ant debesies. Nelieka jokios trinties, nebelieka (lentos) daužymosi į vandenį, nebelieka triukšmo. Tai nuostabu. Jautiesi taip, tarsi sapnuotum ir galėtum laisvai judėti“, – sakė prancūzų aitvaravimo ant lentos su vandens sparnu (angl. kitefoiling) komandos narys Alexas Mazella.
24 metų A. Mazella, 2017 ir 2019 metais tapęs pasaulio aitvaravimo ant vandens sparno čempionu, priklauso šioje srityje dominuojančiai Prancūzijos komandai, kuri sieks sužibėti savo namų vandenyse Marselyje.
„Mes judame tarp dviejų stichijų – oro ir vandens, taigi tavo kojos turi būti stabilios, kad kontroliuotum lentą su vandens sparnu, kuris yra vandenyje, ir tuo pačiu turi aktyviai valdyti rankeną, kad kontroliuotum aitvarą danguje, pasukti ją į dešinę ar į kairę, nelygu, kur nori judėti“, – pasakojo A. Mazella.
Per vasaros olimpines žaidynes jėgos aitvarų sportas debiutuos kaip mišrios aitvaravimo ant vandens sparno estafetės lenktynės, kurių metu sportininkams teks stovėti ant banglenčių, kurias temps jėgos aitvarai. Taip čiuožiant galima pasiekti 35 mazgų, arba 65 km/h, greitį.
„Turime būti stabilūs, nes stovime tik ant strypo, anglies pluošto daikto po mūsų pėdomis – esame prisitvirtinę prie lyno“, – teigė prancūzų komandos narys A. Mazella.
„Aitvaravimo ant lentos su vandens sparnu srityje mes turime milžinišką pranašumą, palyginus su kitų šalių komandomis, nes mūsų Prancūzijos komanda yra didelė. Mes turime dešimt atletų, kurie yra aukščiausio pasaulinio lygio. Vyrų grupėje turime keturis sportininkus, kurie figūruoja geriausiųjų šešetuke. Jie gali treniruotis kartu ir varžytis vienas prieš kitą. Tai leidžia jiems greičiau daryti pažangą negu kitų šalių atstovams, kurie savo komandose yra šiek tiek vieniši“, – teigė Prancūzijos aitvaravimo ant vandens sparnų komandos trenerė Ariane Imbert.
„Aitvaravimas ant lentos su vandens sparnu gimė Prancūzijoje, tai paprasta, taigi mes esame tarsi šio sporto pionieriai. Prancūzija, palyginus su kitomis valstybėmis, taip pat laikoma aukšto lygio šalimi šiame sporte. Mes pirmieji pasiekėme aukštų rezultatų ir į varžybas pradėjome vežtis fizioterapeutus bei trenerius“, – sakė prancūzų komandos trenerė A. Imbert.
Olimpinės Prancūzijos komandos nariai bus atrinkti per virtinę tarptautinių varžybų, kurios vyks nuo 2023 metų lapkričio iki 2024 metų gegužės. Manoma, kad 2024 metų olimpinėse žaidynėse Prancūzija bus pagrindinė pretendentė į medalius, kadangi šis sportas yra gimęs šioje šalyje.