Pažintis su vieninteliu tokiu likusiu futbolo kamuolių siuvėju iš Marakešo
Savo nedidelėse dirbtuvėse Marakešo odos apdirbimo rajone Kamalas Boukentaras kruopščiai siuva odinį futbolo kamuolį – tai jo šeimos įmonės „La Clinique Du Ballon“ („Kamuolių klinikos“) verslas.
50 metų kamuolių gamintojas sakė, kad futbolo ir regbio kamuolių gamybos įgūdžius paveldėjo iš savo tėvų, kurie šį verslą pradėjo 1965 metais. Odinių futbolo kamuolių gamybos amatas, pasak K. Boukentaro, atkeliavo iš Europos ir Lotynų Amerikos.
„Ši idėja į Maroką atkeliavo tikriausiai šeštajame dešimtmetyje. Tuo metu buvo marokiečių, kurie gamino kamuolius, bet tai buvo labai seniai, jų jau nebeliko, o mano šeima (futbolo ir regbio) kamuolių gamybos srityje specializuojasi nuo 1960-ųjų“, – sakė Maroko odinių kamuolių gamintojas Kamalas Boukentaras.
„Mes pirmieji Maroke pradėjome šį verslą, nuo 1960-ųjų, su mano mama ir tėčiu, kurie taip pat gamino kamuolius. Protėvių amatą aš paveldėjau iš savo tėvų, ir mes esame paskutiniai arabų pasaulyje ir beveik visame musulmoniškame pasaulyje, kurie gamina kamuolius šiuo būdu. Mes iš tiesų esame šios gamybos ekspertai“, – teigė K. Boukentaras.
Šalia nuotraukos su buvusiu Prancūzijos futbolininku Didier Sixu K. Boukentaras gamina odinį futbolo kamuolį, kuris siuvamas, jo teigimu, pagal 1920 metų Argentinos dizainą, kuris buvo naudojamas 1928 metų vasaros olimpinėse žaidynėse ir 1930 metų pirmojo pasaulio futbolo čempionato finale. K. Boukentaras sakė perdarantis garsius kamuolius, taip pat kuriantis savo dizainą. Kamuolio gamyba, siuvimas ir priežiūra gali užtrukti nuo dviejų dienų iki dviejų savaičių.
Maroko svajonių žygis baigėsi rungtynėse su Prancūzija, tačiau jis vis tiek tapo pirmąja Afrikos ir arabų šalimi, patekusia į pasaulio čempionato pusfinalį. Kovoje dėl bronzos marokiečius pranoko Kroatijos rinktinė.