Renkamas pagrindinio žymiųjų „Chanel“ kvepalų ingrediento derlius
Gausybė rinkėjų su nuo kaitrios Viduržemio jūros regiono saulės apsisaugoti skirtomis plačiabrylėmis skrybėlėmis rankomis skina jazminų žiedus – pagrindinį „Chanel“ kvepalų „No. 5“ ingredientą.
Šiemet minimas žymiųjų kvepalų sukūrimo šimtmetis. Mados milžinės įkūrėjos Coco Chanel 1921-aisiais sukurti kvepalai, kuriuos išpopuliarino tokios žvaigždės kaip Marilyn Monroe, apima gausybę natų, tačiau svarbiausioji iš jų, pasak vyriausiojo parfumerio Olivier Polge‘o, yra pietinės Prancūzijos mieste Grase skinami žiedai.
Devintojo dešimtmečio pabaigoje „Chanel“ sudarė susitarimą su vietine Mulų šeima, tokiu būdu siekdama įtvirtinti kvepalų gamybai būtiną penkių rūšių augalų žiedų išgavimą šiame regione. Tik šiek tiek nuo garsiosios Prancūzijos Rivjeros, pasižyminčios tokiais kurortais kaip Kanai, nutolusiame regione tuo metu vietos augintojai ėmė pardavinėti savo žemes. O dabar, siekdama užsitikrinti ramią ateitį, kompanija įsigijo 10 papildomų hektarų žemės: šis plotas prisidės prie dar 20 hektarų, kuriais kompanija jau naudojasi bendradarbiaudama su Mulų šeima.
Grase augantys jazminai išsiskiria ypatingu kvapu. Šis regionas XVII a. tapo augalų žiedų ir kvepalų centru. Tada vietiniai odininkai ėmė kvėpinti savo dirbinius. Mulų šeimos produkcijos valdytojas Fabrice Bianchi pasakoja, kad COVID-19 pandemija ypatingos įtakos darbams neturėjo, mat jazminų žiedai renkami lauke.
Visgi virusas kai kuriais atvejais smarkiai paveikia skonio ir kvapo pojūčius. Tai opi parfumerių, kvepalų pasaulyje vadinamų „nosimis“, problema.