Retoje jūrų arkliukų kolonijoje graikai ištraukė dvi tonas žvejybinių tinklų
Per pastarąjį pusmetį šiaurinės Graikijos miestelyje Stratonyje aplinkosaugininkai iš įlankos dugno iškėlė iš viso daugiau nei tris tonas senų žvejybinių tinklų. Mokslininkų teigimu, čia gyvena dvi retų jūros arkliukų rūšys.
Ekologija besirūpinančios organizacijos „Healthy Seas“ („Sveikos jūros“) narų grupė sugrįžo į šiaurės Graikijoje esantį nedidelį žvejų miestelį Stratonį. Per tris dienas – nuo gegužės 18-osios iki 21-osios – jie iš netoliese esančios įlankos dugno iškėlė daugiau nei dvi tonas senų žvejybinių tinklų.
Tai du kartus daugiau nei per pastarąją misiją, vykusią lapkričio mėnesį. Tačiau dabar, aplinkosaugininkų teigimu, įlanka visiškai išvalyta ir joje nebeliko plastikinių įrankių, kurie šimtus metų gali nesuirę pragulėti jūros vandenyje. Dabar surinkti tinklai bus valomi, rūšiuojami ir drauge su kitomis nailono atliekomis perdirbami į audinį „Econyl“, iš kurio paskui bus galima gaminti sportinę aprangą, kojines, glaudes, maudymosi kostiumėlius ir netgi kilimus.
Aplinkosaugininkų žodžiais, Startonio įlankos išvalymas labai svarbus ir todėl, kad čia gyvena daugybė retų rūšių gyvūnų, pirmiausia – dviejų rūšių jūrų arkliukai. Jų apsaugos statusas prilyginamas pažeidžiamoms rūšims.
Per pastaruosius septynerius metus organizacijos „Healthy Seas“ nariai iš dugno iškėlė daugiau nei 450 tonų tinklų. Aplinkosaugininkų duomenimis, iš viso į jūras ir vandenynus kasmet išmetama daugiau nei 640 tonų senų žvejybinių tinklų.