Robotės kūriniai greitai bus parduodami aukcione
Robotė Sophia, braukdama teptuku, jį paspausdama, tapo paveikslą. Pirmasis robotės kūrinys greitai bus parduodamas aukcione. Sophia sako, kad įkvėpimo semiasi iš žmonių, ir tikisi kūrybingo bendradarbiavimo su žmonėmis ateityje.
Honkongo kompanijos „Hanson Robotics“ robotės humanoidės skaitmeninis kūrinys bus parduodamas NFT (angl. non-fungible token) formos kūrinių aukcione; jis suorganizuotas pirmą kartą kartu su Dirbtinio intelekto centru.
Novatoriškoji duomenų bazė – skaitmeninė blokų grandinė, kuri suteikia galimybę patikrinti daiktų autentiškumą ir nuosavybės teises. Jos duomenimis, kovą vienas meno kūrinys buvo parduotas už beveik 70 milijonų dolerių.
Sophią sukūrė 2016 m. Pasipuošusi sidabro spalvos suknele ji savo studijoje kurią paveikslą, bendradarbiaudama su italu skaitmeninio meno kūrėju Andrea Bonaceto, garsėjančiu spalvingais portretais. Andrea yra nupiešęs kelių garsenybių portretus – pvz., „Tesla“ kompanijos vyriausiojo vadovo Elono Musko.
Robotė Sophia derina Bonaceto stiliaus, meno istorijos elementus, taip pat ir savo fiziniais piešiniais ar tapytais paveikslais ant įvairių paviršių. Šį procesą jos kūrėjas Davidas Hansonas vadina „pasikartojančiu evoliucijos ciklu“.
Skaitmeninis kūrinys, kurio pavadinimas anglų kalba – „Sophia Instantiation“, yra 12 sekundžių trukmės MP4 failas, kuriame matyti Bonaceto portreto virsmas Sophios skaitmeniniu kūriniu.
Prie jo pridėtas fizinis Sophios paveikslas, kurį robotė nutapė ant spausdinto savo portreto. Po aukciono Sophia pabendraus su pirkėju, išanalizuos jo ar jos veidą ir atliks paskutinius potėpis ant savo kūrinio. Pasak Sophios kūrėjo Davido Hansono, „norima, kad tai būtų unikalus meno kūrinys, turintis naujojo savininko bruožų, taip pat siekiama užmegzti asmeninį ryšį“.
Taigi, Sophia turi savo agentą – galeriją, kuri atstovaus jos interesams ir pardavinės jos kūrinius. Kaip bus dalinamas honoraras, veikiausiai yra autoriaus ir atstovo komercinė paslaptis.