Širšė, be kurios neįsivaizduojama Italijos sostinės dvasia: kodėl neįmanoma atsispirti „Vespa“ magijai
Pačiame istorija kiekviename kampelyje alsuojančio įstabaus Romos miesto centre vienas daiktas įkūnija tikrąją Italijos sostinės dvasią – tai „Vespa“.
Šis motoroleris ne tik patogi transporto priemonė, bet ir Romos dvasios simbolis, masinantis žmones iš viso pasaulio iš arčiau pažinti jo žavesį.
Iš Teksaso į Romą atvykę turistai Jeffas Smithas ir Prestonas Petrosie – ne išimtis. Jie tiesiog negalėjo atsispirti „Vespa“ magijai.
Vyrai teigia, kad po miestą važinėdamiesi stilingais motoroleriais jautėsi taip tikrų tikriausios įžymybės – žmonės jiems mojo, švilpė ir fotografavo.
P. Petrosie sako, kad jam ši transporto priemonė asocijuojasi su Romos grindiniu, ryšio su vietiniais pajautimu ir pažintimi su Italijos dvasia.
Giuseppina Serra – pirmoji moteris, vintažine „Vespa“ apkeliavusi Ispaniją. Jos transporto priemonė – ne šiaip sau motoroleris, o tikrų tikriausias meno kūrinys.
Ant vieno jos šono – specialus jos dviejų šunelių ir Romos Koliziejaus piešinys. Be to, jį puošia ir kitų „Vespa“ vairuotojų, su kuriais susipažino renginiuose, atminčiai palikti lipdukai. Tokia „Vespa“ bendruomenės tradicija.
Giuseppina važiuoja klasikine 1974 metų „Vespa“, kurią meiliai vadina „VesPina“ (tai „Vespa“ ir jos pravardės – Pina – darinys).
Giuseppina Serra Ispanijoje sukorė 7 tūkst. kilometrų, iš jų tūkstantį – visai viena. Ši kelionė buvo ne tik asmeninė jos odisėja, bet ir duoklė keliaujančių moterų ištvermei.
Pavadinimas „Vespa“ italų kalboje reiškia širšę. Variklio garsas primena būtent širšės dūzgimą.
Neigiama pusė - pernelyg įsijautus ir perspaudus didinant motorolerio variklio apsukas gali prireikti keisti uždegimo žvakes.
Žinoma, tai niekis palyginus su milijonams italių suteikta judėjimo laisve. Be to, šis motoroleris tapo tikru itališko stiliaus ambasadoriumi visame pasaulyje.
„Vespa“ motorolerius kolekcionuojantis Nunzio Bonannp sako, kad ši transporto priemonė privalo būti išsaugota kaip neblėstančio Romos žavesio įrodymas.
Pirmuosius „Vespa“ motorolerius „Piaggio“ bendrovė pagamino dar 1946 metais po Antrojo pasaulinio karo, kai Italijos aviacijos pramonė susidūrė su rimtais ribojimais.
„Piaggo“ visas savo žinias, įgytas gaminant lėktuvus, pritaikė kurdama „Vespa“ – unikalų motorolerį, užkariavusį milijonus širdžių.
„Piaggio“ šiuo metu yra didžiausias dviračių transporto priemonių gamintojas Europoje, turi gamyklų ne tik Italijoje, bet ir Indijoje bei Vietname.